reklamı kapat

Ripple Yorumları: Önemli Ortaklık XRP Fiyatını Nasıl Etkileyecek?

Ripple yeni ve önemli bir ortaklığa imza attı. Fiyat bu sefer bekleneni karşılayabilecek mi?
17:16
3 Ekim 2020

Blockchain devi Ripple, gelecek vaat eden bir ödeme operatörü olan Guavapay ile bir ortaklık anlaşması imzaladı. Guavapay’in Birleşik Krallık merkezli olduğu ve yerel düzenleyici FCA’dan alınmış bir e-Para lisansına sahip olduğu biliniyor. Bunların yanında ilginç bir şekilde, Guavapay başka bir büyük Ripple ortağı olan Tayland’daki en büyük ticari banka Siam Commercial Bank (SCB) ile çalışıyor.

RippleNet’in Yeni Ortağı

Guavapay, Ripple tarafından oluşturulan RippleNet’e katıldığını duyurdu. Böylece küresel ödeme platformları ve finans kurumları daha hızlı ve daha ucuz sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak için Guavapay’den ve RippleNet’ten faydalanabilecek.

Öte yandan Guavapay, kısa süre önce İngiliz düzenleyici FSA’dan bir e-Para lisansı aldı. Şirket, müşterilerine otuzdan fazla küresel ve yerel para biriminde, yüzden fazla ülkeye dijital ödeme yapma konusunda yardım sunuyor. Yapılan açıklamalara göre RippleNet’e katılarak şirket, kendi ortak ağını genişletmeyi planlıyor.

Bunlara ek olarak daha önce ortaya çıkan haberlere göre başka bir büyük Ripple ortağı fintech kurumu Nium da bir EMI (Elektronik Para Kurumu) lisansı almıştı.


Bunların yanı sıra son zamanlarda, Guavapay Siam Commercial Bank ile işbirliği yapmaya başladı. Bu, Guavapay’in İngiltere’den Tayland’a havale fonları için bir kanal oluşturmasını sağladı. Bu sayede para doğrudan alıcıların yerel banka hesaplarına gidiyor ve Baht’ta saklanıyor.

XRP Fiyatına Etkisi

Aslında XRP’nin arkasındaki firma Ripple’ın yaptığı önemli ortaklıkların XRP fiyatını etkilemesi bekleniyor. Ancak son iki buçuk yıldır bu beklenti tam anlamıyla karşılanmıyor. Özellikle tüm piyasası etkileyen gelişmelerin yaşanmasının ardından XRP fiyatının Bitcoin’den bağımsız bir şekilde artamayacağı düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.