X


Ripple Yöneticisi Yatırım Yaptığı XRP Hariç Üç Kripto Parayı Duyurdu

Ripple yöneticisinin ne kadar kripto para yatırımı var?
21:44
29 Kasım 2020

Ripple’ın üst düzey yöneticilerinden olan ve XRP yatırımcılarının da yakından tanıdığı David Schwartz, kesinlikle topluluğun gözünde ikinci adam rolünde. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’dan sonra en çok tanınan ve sözleri dinlenen ikinci kişi olan Schwartz, yakın zamanda yaptığı bir açıklamada ise XRP dışında hangi kripto paralara güvendiğini duyurdu.

Schwartz Yüklü BTC, ETH ve XRP Satışı Yaptı

Schwartz aslında kısa süre önce yaptığı bir başka açıklamada geçmiş yıllarda çok yüklü miktarda ETH, BTC ve XRP sattığını vurgulamıştı. Schwartz’ın 1 dolar üzerinden 40.000 Ethereum, 750 dolar üzerinden ise binlerce Bitcoin sattığı biliniyor. XRP fiyatı 3,30 dolara çıkıp rekor kırarken Schwartz’ın ise önceki yıllarda 0,10 dolar seviyesinden milyonlarca XRP sattığı da duyulan bir başka bilgi.

Ünlü Ripple yöneticisinin böyle yüklü satışlar yaptıktan sonra ise yeniden Ethereum ile Bitcoin aldığı görülüyor. Schwartz yeni açıklamasında çok az miktarda Basic Attention Token (BAT) ve Ethereum sahibi olduğunu,  bunların dışında da birkaç çok ufak miktarda yatırım yaptığı altcoin dışında sadece XRP ve BTC yatırımının bulunduğunu vurguladı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

xrp

Ethereum Yatırımı Tepki Çekti

Ripple’ın olmazsa olmaz isminin nispeten XRP’nin rakibi olarak görülen Ethereum yatırımının bulunması ise sosyal medyada XRP yatırımcılarının bir nebze tepkisini çekti. XRP ve ETH aynı ağ yapısına sahip olmasa da toplam piyasa değeri açısından kesinlikle birbirlerine rakipleri.

XRP, toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para iken ETH ise bunun hemen üzerinde yani ikinci sırada yer alıyor. 2019 yılında XRP’nin toplam piyasa değeri açısından ETH’nin üstüne çıktığı görülse de şu an ETH mutlak lider olarak gözüküyor. Schwartz sık sık Bitcoin’i ve bunun ağ yağısını eleştirse de ilginç bir şekilde BTC yatırımına da sahip.

XRP Yatırımı Ne Kadar Ediyor?

Ünlü isim ne kadar Bitcoin, Ethereum veya XRP’ye sahip olduğunu belirtmese de özellikle XRP yatırımının bir hayli yük olduğu biliniyor. Schwartz da net bir sayı vermekten kaçınsa da gelen baskılar sonrasında 1 ile 10 milyon arasında XRP yatırımının bulunduğunu belirtti. Bunun 10 milyon adet olduğunu varsayarsak Schwartz’ın sadece XRP yatırımı bile 6 milyon doların üzerinde gibi gözüküyor. Eğer XRP fiyatı yeniden 3,30 dolar seviyesinin üstüne çıkarsa ise Schwartz servetine servet katabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar