Ripple Yetkilisi XRP, Blockchain Ve SWIFT’i Değerlendirdi

Özet

  • Ripple CTO'su XRP fiyatının Ripple başarısına bağlı olmayabileceğini ima etti.
21:00
16 Mart 2019

Ripple CTO’su David Schwartz katıldığı “Beklentilerin Ötesinde Blockchain: Ripple Etkisi” isimli toplantıda Bitcoin ve Blockchain hakkında değerlendirmelerde bulundu.

XRP Ödemelerde Başarılı

Schwartz yorumlarını Business Insider editörü Sarah Silverstein’ın soruları üzerine paylaştı. 2011 yılında Bitcoin’le tanıştığını belirten Shwartz, bunun bir ilk görüşte aşk olduğunu ifade etti. Shwarz merkezsiz bir yönetim fikrini oldukça parlak bulduğunu, PoW konsensüsünün sihirli bir dokunuşu olduğunu ekledi. Jed McCaleb ile birlikte Bitcoin’in gizli tarifini gördüklerini söyledi. Shwartz söz Ripple ve XRP’ye gelince şöyle konuştu:

Bugün Ripple’ın XRP için uygun gördüğü kullanım alanı sınır ötesi ödemeler, çünkü bu konuda XRP çok iyi. Uzun vadede XRP fiyatının ekosistemin gelişmesiyle birlikte değişmesini bekliyorum ancak bütün rasyonel beklentileri karşılayabilir mi, emin değilim.

Ripple ve SWIFT

Shwartz Blockchain ve kripto paraların yanlış değerlendirildiğine değindi:

Bir coin ya da token’in fiyatının proje başarısı ölçüsü olması çok yaygın bir yanılgı. Bazı insanlar Blockchain’lerin oldukça pahalı olduğunu ve geleneksel veri tabanlarıyla rekabet edemeyeceğini düşünüyor. Aslında Blockchain çok daha güvenli ve bazı saldırılar Blockchain’e gerçekleştirilemiyor. Merkezsiz sistemleri 3. tarafların kurallarına uymak zorunda olmamak güçlü kılıyor.

Ripple ve XRP’nin küresel çapta en büyük rakiplerinden biri SWIFT hakkında Schwartz, SWIFT’in bazı noktalarda iyi çözüm yaratırken ödemeyle aynı anda sözleşme yaratamamasının temel problemlerden biri olduğunu öne sürdü. Diğer yandan SWIFT R3 Blockchain birliğinde yer alıyor ve Blockchain çalışmaları yapıyor. SWIFT ve Ripple CEO’su birlikte bir panele katılmışlardı ve ortaklık söylentileri ortaya çıkmıştı.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar