reklamı kapat

Ripple, Yeni Ürününü ve Girişimini Tanıttı

Ripple, kredi verme sektörüne mi giriyor?
15:00
13 Mayıs 2020

San Francisco merkezli blockchain şirketi Ripple, özellikle RippleNet üyelerine yönelik yeni bir ürün ve girişimini piyasaya süreceğini açıkladı. Ripple’ın 300’den fazla kurumsal üyeye ev sahipliği yapan RippleNet ağına teknik olarak bir kredi verme imkanı sunacağı aktarılıyor.

Ripple’ın yeni paylaştığı iş ilanlarına da bakıldığında firmanın bu girişimi konsept aşamasından piyasaya sürülme aşamasına kadar yönetecek tecrübeli bir ürün yöneticisi aradığı da görülüyor. Ripple, söz konusu kişinin güçlü liderlik becerilerine sahip olması gerektiğini ve şirketin yöneticileri ile işbirliği içerisinde çalışacağını belirtti.

Ripple, Ürün Yelpazesini Büyütüyor

Ripple kredi verme, fiyatlandırma, regülasyonlarla ilgili düzenlemeler ve buna benzer konularda en az beş yıl tecrübeye sahip bir ürün geliştirme yöneticisi aradığını da şartlarında belirtiyor. Adayın yıllık olarak 250.000 dolarlık bir maaş alabileceği de işe alma sitesi Ladders üzerindeki bilgilerde yer alıyor.

Ripple kredi verme sektörüne de giriş yaparak aslında sınır ötesi ödeme sektörünün üzerine çıkmak istediğini göstrmiş oldu. Ripple CEO’su daha önce yaptığı açıklamalarda firmanın kripto para sektörünün Amazon’u olmak istediklerini belirtmişti. Gerçekten de sınır ötesi ödeme işlemlerinde lider olmanın yanı sıra gelecek vaat eden kripto para ile kredi verme sektöründe de girişimler yapması bu hedefte emin adımlarla ilerlemekte olduğunu gösteriyor.

Ripple’ın 2019 yılının sonlarında bile 300’den fazla kurumsal müşteriye ulaştığını göz önüne alacak olursak, yeni kredi verme ürünü gerçek anlamda kazanç sağlayabilir gibi gözüküyor. Ripple bundan kısa süre önce de başka bir önemli adım atmış ve ISO Global Standartlar Birliği üyesi olmuştu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.