reklamı kapat

Ripple (XRP) Fiyatındaki Serbest Düşüş Devam Edecek Mi?

Ripple nereye kadar düşecek?
10:21
28 Ağustos 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi XRP’nin başı, düşen piyasa ile dertte gibi gözüküyor. 2020 yılı boyunca düşüş trendinden kurtulamayan ve tam kurtulduğunda bu sefer piyasanın etkisi altında ezilen XRP, daha fazla düşmeye devam edecek mi?

Ripple teknik analizine bakıldığında %4’lük düşüş sonrasında kritik 0,2720 dolar desteğinin altına inildiği ve şu an için kritik noktaya gelindiği görülmekte. Haftanın en düşük seviyesi olan 0,2537 dolara kadar yaşanan düşüş, yatırımcıların endişesini arttırmakta ve konuda oldukça haklı oldukları söylenebilir.

XRP/USD Nereye Kadar Düşecek?

XRP/USD işlem çifti bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 0,266 dolara kadar çıksa da 0,27 dolar desteğinin altına inilmesi tehlikenin yeni başladığını ve yakın bir sürede geçmeyeceğini gösteriyor. Eğer XRP fiyatı 0,25 doların altına düşerse serbest düşüşün son hız devam edeceği görülüyor. Daha önce Bitcoin’le pozitif bir korelasyona sahip olmayan XRP’nin şu an BTC’nin düşüşünden aynı şekilde etkilenmesi ise analistleri şaşırttı.

XRP fiyatının yeniden yükselişe geçmesi için 0,2675 dolar seviyesinin üstüne çıkması ve burada tutunması gerekiyor. Bu yükseliş ve tutunma gerçekleşmediği sürece ise XRP‘nin yılın en düşük seviyesi 0,11 dolara kadar düşmesi muhtemel. Ripple fiyatında görülen bu durumun bir sebebi de kurucu ortakların devamlı olarak satış baskısı oluşturması olarak görülüyor.

XRP fiyatının yeniden toparlanması için ise piyasada yeni bir heyecanın başlaması gerektiği söylenebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.