X


Ripple Teknik Analizi, Bu Hafta Bizi Neler Bekliyor?

08:30
17 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Değerli arkadaşlarım burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR. Yapmış olduğum analiz ve değerlendirmeler teknik verilere dayalı eğitim çalışmasıdır.  (Analiz tarihi: 17.09.2018)

Hazırlamış olduğum bu grafik GÜNLÜK bazlı olup ölçeği LOGARİTMİKTİR. (Her kırmızı veya yeşil bar bir günü temsil etmektedir.)

Haftaya 0,27$ seviyesinden başlangıç yapan XRP, hafta içerisinde her ne kadar 0,25$ seviyesini test etse de hafta kapanışını 0,28$ seviyesinden yaparak %3,7 değer kazanmış oldu. XRP’ nin bu değer artışı yatırımcısını çok heyecanlandırmasa da mevcut portföylerin değerinin korunması adına olumlu bir gelişme olduğunu söyleyebiliriz. Şimdi hafta içerisinde oluşan teknik olayları inceleyerek devam edelim.

XRP’ nin, haftanın ilk iki gününde değer kaybı yaşayarak bir önceki dip seviyesi olan 0,24$ seviyesine yaklaştığını görüyoruz.  Ancak çarşamba günü gelen alımlar fiyatı bu dip seviyesinden yukarı taşıyarak XRP’ ye rahat bir nefes aldırmış. Alımların Perşembe günü de devam ettiğini görüyoruz. Son üç günde ise yatay hareket söz konusu. Hacim tarafında ise fiyat artışına rağmen zayıf bir görünüm mevcut. RSI indikatörü ise fiyat ile paralel bir görüntü çizerek 40 seviyesine gelmiş. Bu gelişmeler neticesinde esas değerlendirmemizi yapabiliriz.

XRP geçtiğimiz haftalarda oluşturduğu flama formasyonunu aşağı kırdığından bu yana güzel bir performans gösteremedi. Bununla birlikte bir önceki dip seviyesini de yeniden test etti. Teknik grafiğe baktığımızda XRP’ nin bu hareketinin bir ikili dip formasyonu olan ADAM-EVE kalıbına benzediğini gözlemliyorum. Formasyonun muhtemel senaryosunu ikinci grafikte belirttim. Ancak Formasyonun çalışıp çalışmayacağına tabi ki de piyasanın karar vereceğini unutmamak gerekir. Bu formasyon ile birlikte fiyat ile RSI indikatörü arasında pozitif uyumsuzluğun belirginleşmesi de yükselişi destekler bir görünüm oluşturmuş. Fakat tüm bu olumlu görünümün içerisinde problemli bir husus var: Hacim. Hacim tarafının da güçlenmiş olması formasyon oluşumunu iyice tamamlayan bir etken olacaktı. Mevcut durum için hacmin düşük seyretmesini olumsuz olarak değerlendiriyorum.  Formasyon içerisinde takip edeceğimiz destek ve dirençlere gelirsek: Öncelikle FIBO 0 (0,24$) desteğinin üzerinde kalınması çok önemli. Bu koşul sağlandığı müddetçe fiyatın G trendine yöneleceğini değerlendiriyorum. Bu seviyenin üzerinde ise formasyon direnci olan 0,35$ seviyesini takip etmek uygun olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER