reklamı kapat

Ripple Ortağının Hisselerinde Önemli Yükseliş!

MoneyGram'in hisse değeri beklenmeyen bir yükseliş elde etti.
08:00
10 Haziran 2020

2019 yılında Ripple’dan 50 milyon dolarlık yatırım alan Dallas, ABD merkezli ödeme şirketi MoneyGram, daha önceki yıla kıyasla bu yılın mayıs ayında yapılan dijital transfer işlemlerinde %100 oranında artış yaşandığını rapor etti. MoneyGram tarafından yapılan bu açıklama aslında şirket hizmetlerine yönelik talebin de neredeyse %100 arttığını göstermekte.

MoneyGram Yükselirken XRP Sabit Kaldı

MoneyGram tarafından yapılan duyurudan kısa süre sonra NASDAQ üzerinde listelenen şirket hisseleri %20’ye yakın artış elde ederek 3,87 dolar seviyelerine ulaştı. Aslında şu sıralar ABD borsalarındaki neredeyse her hisse yükseliş yaşıyor ve geçtiğimiz günlerde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşıldı.

MoneyGram CEO’su Alex Holmes konu hakkında yaptığı açıklamada şirketin para transferlerini dijitalleştirme konusunda lider olmayı hedeflediğini belirtti. Holmes’a göre Mayıs ayında görülen bu artış aslında diğer aylarda beklenen artışın bir habercisi. İnanılmaz gelişme elde ettiklerini vurgulayan CEO, paranın dünya çapındaki hareketlerinin artık çok daha kolay bir hal aldığını belirtti.

Ripple’ın ODL ürününü kullanarak sınır ötesi ödemelerde rakiplerine karşı öne geçen MoneyGram, yine de hisseler ve şirket değeri konusunda eski seviyesinin bir hayli gerisinde. MoneyGram hisselerinin rekor kırdığı tarihlerdeki değeri 286 dolar seviyelerindeydi.

Şirket hisselerinde yaşanan sert düşüş Ripple ile yapılan ortaklık sonrasında ise beklenmeyen bir şekilde telafi edilmiş ve fiyat aylardan sonra ilk defa yükseliş emaresi göstermişti. Bu da Ripple’ın günümüz ekonomisine sağladığı faydalardan sadece birisi olarak görülüyor. Buna rağmen XRP’nin fiyatında herhangi bir hareketlilik görülmemesi ise yatırımcıları hayal kırıklığına uğratmış olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.