reklamı kapat

Ripple Ortağından Bomba Açıklama: XRP ve Ethereum Birleşiyor Mu?

XRP ve Ethereum ekosistemleri bir araya gelebilir mi?
18:44
26 Ağustos 2020

Ripple tarafından fonlanan blockchain projesi Flare Networks ortaya oldukça ilginç bir iddia ve fikir attı. Flare Networks, toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci ve üçüncü kripto para birimleri Ethereum ile XRP’nin sahip olduğu ekosistemleri birleştirme çağrısında bulundu.

Flare tabii ki bu geliştirmeyi öylesine ortaya atmadı. Yaklaşık iki yıl süren geliştirme süreci ve Ripple’ın yatırım kolu Xpring tarafından yapılan fonlama sayesinde ilginç bir proje elde eden Flare, akıllı kontratları XRP Ledger üzerinde işleyecek şekilde kullanıma sokmayı planlıyor.

XRP ve ETH Bir Arada

Eski Ripple CTO’su Stefan Thomas konu hakkında yaptığı açıklamada ilk olarak sadece XRP için akıllı kontrat geliştirmeyi hedeflediklerini ancak daha sonra birkaç engel yüzünden bundan vazgeçtiklerini belirtti. Ethereum akıllı kontratlarının yazıldığı programlama dili olan Solidity’nin Turing-Complete olduğu ancak Flare’in bu özelliği Turing-Complete olmayan token’lar için kullanmak istmesinin Ethereum Sanal Makinesi’nin kullanımını zorunlu kıldığı vurgulanıyor.

Eğer bu “köprü” teklifi olumlu yanıt alır ve topluluklar tarafından benimsenirse, XRPL direkt olarak merkeziyetsiz uygulamalar için bir ölçeklenme platformu haline gelebilir. Bu da daha fazla işlem gücü ve daha az işlem ücreti anlamına gelmekte. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse da daha önceki açıklamalarında Flare’in XRP için yaptığı çabaları takdir ettiğini vurgulamıştı.

Ripple ekibi şu sıralar kesinlikle birden fazla geliştirme ile ilgileniyor ve bu sadece onlardan birisi olarak görülmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.