reklamı kapat

“Ripple, KOBİ’ler İçin Çok Faydalı Olabilir”

Garlinghouse, KOBİ'lerin uluslararası ödemelerde Ripple kullanmalarının oldukça faydalı olacağını düşünüyor...
18:00
4 Haziran 2019
  • İlayda Pekerİlayda Peker

Küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ) dünyadaki gelişmiş ve gelişmekte olan ekonomiler için en güçlü dayanak noktasını oluşturuyor. Ayrıca bu işletmeler uluslararası ödemelerin de merkezinde yer alıyor. Dolayısıyla ödeme işlemlerini mümkün olduğunca kolay ve masrafsız yapabilecekleri yöntemlere ihtiyaçları var.

Garlinghouse’un Açıklamaları

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse‘a göre, aşırı ücretlerden ve gecikmelerden yorulmuş olan KOBİ’lere Ripple ucuz, zamanında ve güvenilir Blockchain tabanlı bir platform sunuyor. Bu konuyla ilgili düşüncelerini bir tweet gönderisiyle paylaşan Garlinghouse, Ripple’ın KOBİ’lere para transferi konusunda oldukça faydalı olabileceğini şu ifadelerle açıkladı:

Ripple, eski sistemlere göre daha düzgün, daha güvenilir bir hizmet sunuyor ve sonuç olarak onların üzerinde bir baskı yaratıyor. Özellikle KOBİ’ler için bu baskı çok büyük.

Ripple Endüstriyi Değiştiriyor

Geçtiğimiz yıldan beri Ripple ile çalışan KOBİ’lerden biri olan TransferGo, “endüstrinin dönüşmesi” konusunda oldukça heyecanlı olduklarını dile getiriyor. Şirket, Ripple sayesinde transferlerin %90 oranında daha masrafsız gerçekleştiğini ve en geç 30 dakika içinde işlemlerin tamamlandığını ifade ediyor. Konuyla ilgili Şubat ayında konuşan TransferGo Operasyon Şefi, Tomas Snitka şunları dile getirmişti:

Amacımız küresel çapta gerçek zamanlı bir ödeme şirketi olmak. Bu yüzden Ripple’ı ilerleyen stratejik bir ortak olarak görüyoruz.

Öte yandan TransferGo’un CEO’u ve kurucusu Daumantas Dvilinskas, Ripple’ın “gerçek zamanlı ödeme sağlama” konusunda büyük ölçüde yardımcı olduğunu ve müşterilerinin anında uluslararası ödemeler gerçekleştirebildiklerini, “Endüstriyi Ripple ile yeniden şekillendirdiğimiz için heyecan duyuyoruz. Daha yeni başlıyoruz” ifadeleriyle dile getirdi.

Tabii ki Ripple’ın bu ortaklarından XRP de faydalanıyor ve bazı ortaklık duyuruyla fiyatını yükseklere taşıyor. Ancak tam anlamıyla bu ortaklıkların etkisi yeni yeni görülmeye başlıyor. Konuyla ilgili hazırladığımız yazımıza buradan ulaşabilirsiniz…

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.