reklamı kapat

Ripple Fiyatı: XRP’de Ralliyi Başlatacak Sinyal Görüldü!

Ripple (XRP) bu hafta, tüm kripto para birimleri gibi büyük düşüşlere sahne oldu.
08:41
8 Eylül 2020

Ripple (XRP) bu hafta, tüm kripto para birimleri gibi büyük düşüşlere sahne oldu. Mevcut düşüş öncesinde XRP 2020’nin en yüksek seviyesine ulaşmıştı ve ardından bu seviyeden %30 bir düşüş yaşadı. Analistlerin açıklamalarına göre düşüş, XRP fiyatını Ichimoku göstergesindeki haftalık Kumo desteğinin en altına çekti. Tarihsel olarak bu durum potansiyel bir artış hareketini temsil ediyor. Ancak Ripple eğer bu seviyede tutunamazsa, işler çok karışabilir.

Ripple Fiyatı

XRP, sadece üç hafta içinde 0,33 dolarlık seviyeden 0,22 dolarlık seviyeye geriledi. Her ne kadar bu ani düşüş piyasada bir panik havası yaratmış olsa da panik seviyesinin “Kara Perşembe”deki gibi kötü olmadığı ifade ediliyor.

Bunun yanında bazı isimlere göre 2020 yılındaki %200’lük rallisi düşünüldüğünde XRP’de yaşanan bu düşüş yalnızca bir düzeltme olabilir ve bu durum piyasa için de oldukça sağlıklı. Ancak kripto para yatırımcıları, düşüş çok hızlı olduğu için tedirginler.

Öte yandan analistlerin açıklamalarına göre, piyasa hacmi bakımından en büyük üçüncü altcoin olan XRP her ne kadar bir düşüş sergilemiş olsa da Ichimoku göstergesindeki bir haftalık bulut token’ı şu anda destekliyor. Bulut veya Kumo, diğer sinyallerin yanı sıra potansiyel destek ve direnç seviyelerinin nerede olabileceğini vurguladığı için oldukça önemlidir. Dolayısıyla mevcut grafikler XRP’de bir artış yaşanabileceğini gözler önüne seriyor.

Yapılan açıklamalara göre tarihsel olarak bu oluşum değerlendirildiğinde, XRP’nin önce %60 geri çekildiği ve sonrasında tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru %30.000’lik artış yaşadığı görülüyor. O dönemde Ripple, yalnızca 60 günden daha kısa bir süre içinde %4.000’in üzerinde artış kaydetmişti.

Düşüş İhtimali

Yukarıda bahsi geçen durum her ne kadar “mutlu son” gibi görünse de XRP bu seviyedeki bulut desteğini kaybettikten sonra çok büyük bir düşüşe geçti. Ayrıca 2016 yılında da Kumo desteği kaybedildiğinde Ripple fiyatı %60 gibi bir düşüş gerçekleştirmişti.

Bunlara ek olarak analistlerin açıklamalarına göre bu sefer durum biraz farklı olabilir ve Kumo desteği farklı göstergelerle de desteklenebilir. Eğer bu destekler bozulmadan bir süre ilerlerse de analistler bunun kesin bir artış sinyali olarak değerlendirilebileceğini ifade ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.