X


Ripple CTO’su XRP Dışındaki Yatırımlarını Açıkladı!

David Schwartz kripto para yatırımlarını açıkladı. 
19:49
2 Ocak 2021

Son günlerde adından en sık bahsettiğimiz Blockchain şirketinin CTO’su kripto para yatırımlarını açıkladı. Ripple CTO’su David Schwartz, Twitter üzerinden yaptığı yorum ile kendisinin ne kadar kripto para yatırımı olduğunu ve bu ayrımın hangi coin’lerde olduğunu merak eden bir kullanıcıyı yanıtladı.

CTO’nun Kripto Yatırımı

Schwartz’ın açıklamalarına göre CTO’nun kripto para yatırımları 3 büyük kripto para biriminde bulunuyor. Schwartz’ın kripto paralardaki en büyük yatırımı XRP’de bulunuyor ve aslında bu durum hiç şaşırtıcı değil.

XRP’nin yanı sıra Bitcoin (BTC) ve Ethereum’da (ETH) yatırımı bulunan CTO,en büyük üç pozisyonunun en büyük üç kripto para biriminde olduğunu ifade etmiş oldu. Bunlara ek olarak Schwartz’ın açıklamalarına göre CTO’nun Basic Attention Token’da (BAT), Ripple’ın rakibi Stellar’da (XLM) ve Cardano’da da (ADA) yatırımları bulunuyor. Listenin sonunda ise Bitcoin Gold (BTG) ve EOS geliyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bunlara ek olarak Schwartz günümüzde farklı kripto paralara da yatırım yapmayı düşündüğünü ancak bu kripto paraların “airdrop’lar ve diğer koşullar nedeniyle” oluştuğunu dile getirdi.

Ayrıca bazı yorumcuların Schwarz’ın neden Dogecoin (DOGE) ve VeChain (VET) yatırımı yapmadığını merak ettiği görülüyor.

Kripto Para Dolandırıcılıkları

Blockchain devi Ripple‘ın CTO’su, geçtiğimzi günlerde yaptığı bir açıklama ile bir kripto para dolandırıcılığının ana işaretlerini paylaşarak kripto kullanıcılarını bu tuzaklara düşmeleri konusunda uyarmıştı.

Schwartz yaptığı açıklamalarda, kripto para dolandırıcılığı yapmak isteyen kötü niyetli kişilerin çok yüksek getiri vaat ettiğini ve kullanıcıların bu sayede kendilerini kurtarabileceklerini ifade etti. Schwartz’ın açıklamalarına göre günde yüzde 2’lik bir getiri vaadi bile bir kripto para dolandırıcılığının işaret olabilir.

Ripple ve SEC

Ripple’ın son zamanlarda başının Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile belada olduğu biliniyor. SEC geçtiğimiz günlerde hem şirket olarak Ripple’a hem de Ripple kurucusu Chris Larsen ve Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’a dava açtı.

SEC, XRP’yi bir menkul kıymet olarak değerlendiriyor ve Ripple ile iki üst düzey yöneticiyi kayıt dışı menkul kıymet satışı yapmakla suçluyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar