reklamı kapat

Ripple CEO’su XRP ve Ripple’ın Asıl Amacını Açıkladı

Ripple ve XRP'nin nihai hedefi ne?
14:18
14 Ağustos 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi XRP, özellikle sınır ötesi ödeme işlemlerinde büyük bir kullanım alanına ve popülerliğe sahip. Kripto para yatırımcılarının da en çok tercih ettiği coin’lerden birisi olan XRP’nin arkasındaki Ripple firmasının attığı adımlar da yatırımcılar için oldukça önemli.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse yeni yayınladığı açıklamasında XRP’nin kendileri tarafından kontrol edilen bir kripto para olmamasına rağmen hem XRP hem de Ripple’ın amaçlarının ortak olduğunu belirtti. 16 milyar dolarlık toplam değere sahip olan XRP ve 10 milyar dolarlık değerlemeye sahip Ripple’ın amacının “10 trilyon dolarlık ödeme sektörü problemini çözmek” olduğunu ifade eden Garlinghouse, bu amaçta devamlı çalışacaklarını da ifade etti.

Ripple Ortaklıklarını Arttırıyor

Garlinghouse Twitter’dan yaptığı açıklamada 10 trilyon dolarlık dev ödeme sektörünün hala tam  verimlilikle çalışmadığını ve bunu çözmenin mümkün olduğunu belirtti. Bu doğrultuda MoneyGram, GoLance, Viamericas, FlashFX, Azimo ve bunun gibi birçok ödeme şirketi ile ortaklık imzaladıklarını belirten Garlinghouse, hedeflerine ulaşmak üzere olduklarını ima etti.

Ripple ortaklıklar konusunda gerçekten önemli bir yol kat etti ve ödeme sektöründe kendi adını rakiplerine ezberletmeyi başardı ve XRP bundan olumlu etkilenebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.