reklamı kapat

Ripple CEO’su İpucunu Verdi: IPO Mu Geliyor?

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse önümüzdeki 12 ay içerisinde IPO yapabileceklerini ifade etti.
17:00
24 Ocak 2020

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse yakın zamanda yaptığı bir konuşmasında, önümüzdeki 12 aylık süre içerisinde IPO yapabileceğini belirtti. Kripto para firmalarındaki IPO yani ilk halka arz furyası aslında Bitmain ve Canaan Creative gibi Bitcoin (BTC) madencilik devleri ile başladı.

Ripple IPO Yapabilir!

Bitmain ve Canaan’ın Hong Kong Menkul Kıymet Borsasında başarısız olan IPO’larının ardından çare ABD’de bulunmuştu.Hali hazırda San Francisco merkezli bir firma olan Ripple da direkt olarak ABD’nin önde gelen menkul kıymet borsalarının birisinde IPO yapabilir.

Blockchain firmasının aldığı son 200 milyon dolarlık yatırım ile değerini 10 milyar doların üzerine çıkardığını düşünürsek, Ripple IPO ile gerçekten de hiçbir kripto para firmasının ulaşamadığı bir seviyeye ulaşabilir.

En alttaki tweet’ten de okunabileceği üzere, CEO Garlinghouse önümüzdeki 12 ay içerisinde kripto para ve blockchain sektöründen birçok firmanın IPO yapacağının altını çizdi. Ripple’ın da bu konuda ilk veya son firma olmayacağını belirten CEO, yine de duruma önderlik eden bir pozisyonda olmayı umduklarını ifade ederek ipucu vermiş oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.