reklamı kapat

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’dan Haklı Serzeniş!

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse ödeme yapmanın çok daha kolay olması gerektiğini savunuyor.
22:37
18 Haziran 2020

Dünyanın en büyük blockchain şirketlerinden birisi olan San Francisco merkezli Ripple, temel olarak sınır ötesi ve bankalar arası ödeme sistemlerine odaklanmış durumda. Ripple’ın toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi XRP’nin arkasındaki firma olduğu da biliniyor.

Brad Garlinghouse: Ödemeler Daha Kolay Olmalı

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse da Twitter üzerinden yaptığı güncel bir açıklamada aslında neden ödeme sektörüne yöneldikleri sorusuna cevap verdi. Garlinghouse, para göndermenin çok zor olduğunu ve geleneksel sistemlerin bunu daha da zorlaştırdığını belirttikten sonra, ödeme yapmanın aynı e-posta göndermek kadar kolay olması gerektiğini ifade etti.

Tabii ki Ripple CEO’su bu açıklamayı durup dururken yapmadı ve bunun altında bir müjde yatıyor. Ripple’ın küresel çaptaki 40’tan fazla şirket ve kar amacı gütmeyen kurumun da katılım sağladığı Open Payments Coalition isimli koalisyona katıldığı bugün duyuruldu. PayID sistemi üzerinden yürütülecek olan bu ortaklığın içerisinde BitGo, Brave, Huobi ve Blockchain.com gibi isimler de yer alıyor.

Ripple‘ın katıldığı açık bir ödeme ağı olan PayID, para transferini internet üzerinden bilgi transferi gibi kolay bir süreç haline getirmeyi hedefliyor.

XRP/USD işlem çifti de bu haber ile hafif bir hareketlenme yaşayabilir ve kötü gidişata son verebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.