X

QuarkChain Coin Nedir?

QuarkChain Coin, QuarkChain platformunun yerel kripto para birimidir ve bir ERC-20 token’ıdır.
13:19
18 Kasım 2020

QuarkChain Coin, QuarkChain platformunun yerel kripto para birimidir ve bir ERC-20 token’ıdır. QuarkChain, en etkili ve kullanışlı kurumsal Blockchain çözümünü geliştirmek için çalıştığını ifade ediyor.İşletmelerin gerçekte ne tür blockchain çözümlerine ihtiyaç duyduğunu anlamak için birçok araştırma yapan platform, bunun mevcut projelerin çoğunda eksik bir özellik olduğunu ifade ediyor.

QuarkChain (QKC) Nedir?

QuarkChain (QKC), küresel ticari standartları karşılamayı amaçlayan, izinsiz bir Blockchain mimarisi olarak tanımlanıyor. 100.000’den fazla zincir üzerinde TPS sunmak için güvenli, merkezi olmayan ve ölçeklenebilir bir blok zinciri çözümü sağlamayı amaçlamaktadır. QuarkChain Network’ün temel özellikleri ise şu şekilde sıralanıyor:

  • Esneklik: QuarkChain, tek bir ağda birden çok fikir birliğini, birden çok işlem modelini, defter ve token ekonomisini destekleyebilen halka açık bir zincirdir. Yapılan açıklamalara göre, farklı endüstrilerin, işletmelerin, DApp’lerin farklı gereksinimlerini karşılamak için fikir birliği, işlem modeli (VM dahil), defter ve token ekonomisini özelleştirerek blok zinciri yeniliklerine adapte olabilir. Ağ, PoW ve PoSW (bir PoS + PoW kombinasyonu) olmak üzere iki fikir birliği algoritmasını destekliyor. Gelecekte farklı parçalara daha fazla fikir birliği algoritması (DPoS, PoS vb.) ekleneceği de yapılan açıklamalar arasında yer alıyor. EVM uyumlu olan proje sayesinde Ethereum’da dağıtılan her DApp, QuarkChain’de kullanılabiliyor. Ekip, geliştiricilerin daha fazla seçeneğe sahip olması için farklı parçalara daha fazla sanal makine eklemeyi planlıyor.
  • Ölçeklenebilirlik: QuarkChain, 100.000’den fazla zincir üzerinde TPS sunmayı hedefliyor. Şu anda, topluluk içinde düzenlenen TPS yarışmasında 55.000’den fazla TPS elde edildi.
  • Merkeziyetsizleştirme: QuarkChain iki katmanlı bir yapıya sahiptir ve farklı seviyelerde kabiliyete sahip bireysel madencileri madencilik havuzlarına katılmadan doğrudan madencilik yapmaya teşvik ediyor. İnsanlar ya kök zincirde ya da parça içinde madencilik yapmayı seçebilirler.
  • Mükemmel Kullanılabilirlik: QuarkChain, her bir parçanın kendi token ekonomisine sahip olmasını sağlayan yerel token’ları destekliyor. Ayrıca ölçeklenebilir çapraz parçalar arası işlemleri de destekliyor. Tüm parçalardaki kaynakların tamamına erişmek için yalnızca bir hesap gerekiyor ve akıllı cüzdanlar yönetimi basitleştiriyor.

Bunlara ek olarak önde gelen bir Blockchain teknolojisi şirketi olan QuarkChain, işletmelerin sektörlerinde devrim yapmak için Blockchain’i dahil ettikleri en yenilikçi yöntemleri elde etmek için heterojen parçalama teknolojisini kullanmayı araştırıyor. QuarkChain, 2020 yılında kurumsal çözümü akıllı şehir ve büyük ölçekli kaynak yönetim sistemine genişletmeyi planlıyor ve yüksek depolama kapasitesi, yüksek işlem verimliliği, güvenli ve güvenilir kurumsal blok zinciri çözümleri getiriyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

QKC Coin Yorum

QKC Coin yorumlarına bakıldığı zaman yatırımcıların QKC coin’den oldukça umutlu oldukları görülüyor. Bununla birlikte yüksek volatilitesi ve hızlı fiyat hareketleri ile yatırımcıların kar elde ettikleri de ifade ediliyor. Ancak yine de volatiliteden çekinen kişilerin QuarkChain Coin’e mesafeli davrandıklarını belirtmekte fayda var.

QKC coin’in fiyat hareketlerini daha net bir şekilde görebilmek ve yorumları analiz edebilmek için QuarkChain’in güncel fiyat hareketlerine göz atmak faydalı olacaktır.

CoinMarketCap verilerine göre QuarkChain Coin yazının yayına hazırlandığı sırada 0,0045 dolardan işlem görüyor. QuarkChain’in (QKC) 13 Mart 2020 tarihinde 0,0013 dolar ile dip seviyeyi ve 5 Ocak 2018 tarihinde 0,3415 dolar ile rekor seviyeyi gördüğünü belirtmekte de yarar var.

Bunlara ek olarak 41.553.795 dolarlık işlem hacmi ile piyasa değeri bakımından 160. sırada yer alan QuarkChain coin Bitcoin (BTC) karşısında da 0,00000025 BTC ile işlem görüyor. QuarkChain coin’in şu anda dolaşımdaki arzının 9.101.914.002 adet olduğu ve toplam arzın 10.000.000.000 adet olacağı ifade ediliyor.

QuarkChain Coin Nasıl Alınır?

QuarkChain Coin, işlem hacmi bakımından lider kripto para borsası olan Binance aracılığı ile satın alınabilir. 4 Haziran 2018 tarihinde Binance’de listelenen QuarkChain Coin, QKC/BTC ve QKC/ETH işlem çiftlerinde kullanıcı ile buluşuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar