X

Raiden Network Token Nedir?

Raiden Network Token, Raiden Network platformunun yerel kripto para birimidir.
13:51
18 Kasım 2020

Raiden Network Token, Raiden Network platformunun yerel kripto para birimidir ve mikro ödemeler, M2M Piyasaları, API Erişimi ve Merkezi Olmayan Borsalar gibi bir dizi kullanım durumunu destekliyor. Platform, Ethereum için hızlı, ucuz, ölçeklenebilir token transferleri sağladığını ifade ediyor.

Raiden Network Token (RDN) Nedir?

Raiden Network Token (RDN), resmi kanal teknolojisini kullanarak Ethereum’u ölçeklendirmeyi amaçlayan açık kaynaklı bir proje olan Raiden Network platformunun yerel token’ıdır.

Raiden Network, Ethereum ERC20 token’ları için zincir dışı bir transfer ağıdır. Zincir üzerindeki token transferlerine hızlı, ölçeklenebilir ve ucuz bir alternatif sağlıyor. Aynı zamanda Raiden Network transferleri kullanıcılara, blok zincirlerindeki transferlere benzer şekilde kesinlik, güvenlik ve merkezsizlik garantileri sağlıyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bunlara ek olarak Raiden Network çözüm bulduğu sorunları şu şekilde sıralıyor:

  • Ölçeklenebilirlik: Platform, Blockchain’in yeterinci ölçeklenemediğini ifade ediyor. Raiden Ağı, kullanıcı sayısına göre ölçeklenen ödeme kanalı teknolojisine dayalı bir ödeme sistemi sağlıyor. Bu, Raiden Ağı ne kadar büyük olursa, görünürde neredeyse hiçbir üst sınır olmaksızın maksimum veriminin de yüksek olacağı anlamına geliyor.
  • Gecikmesiz işlemler: Şu anda Ethereum’un yaklaşık her 15 ila 30 saniyede bir yeni bir blok çıkardığını ifade eden Raiden Network, kendi gerçekleştirdiği transferlerin, metin mesajları kadar hızlı olduğunu belirtiyor. İmzalı bir Raiden transferini alan kullanıcının herhangi bir onay için beklemesine gerek olmadığı ifade ediliyor.
  • İşlem ücretleri: Raiden Network transfer ücretlerinin zincir içi işlem ücretlerinden çok daha düşük olduğu belirtiliyor. Yapılan açıklamalara göre düşük ücretler, yüksek işlem maliyetleri nedeniyle daha önce pratik olmayan uzun bir yeni kullanım senaryosu kuyruğuna izin veriyor.
  • Gizlilik: Ethereum işlemleri halka açıkken, Raiden transferleri ödeyen, alacaklı ve transferi ileten node’lar arasında özel olarak gerçekleşiyor. Kanallar kapatıldığında, yalnızca işlemlerin toplamının tüm dünya tarafından görülebilir hale geleceği ifade ediliyor.

Bunlara ek olarak Raiden Network Token’ın platformun merkezinde olmadığı ve yalnızca tam bir node çalıştırmak zorunda kalmamanın rahatlığı için ödeme yapmayı tercih eden katılımcılar tarafından kullanıldığı da yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

RDN Token Yorum

RDN Token ile ilgilenen yatırımcıların daha çok uzun vadeli yatırım amacıyla bu kripto para birimini değerlendirdiği görülüyor. Dolayısıyla RDN token yatırımcıları uzun vadede kripto para biriminin artmasını bekliyor.

Bununla birlikte Binance listelenmesi ile daha çok dikkat çeken RDN coin, uzun süredir piyasada olduğu için de yatırımcılara güven veriyor gibi görünüyor.

Yatırımcıların neden uzun vadeli değerlendirdiğini net bir şekilde anlamak için güncel rakamlara bakmak faydalı olacaktır.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,1984 dolardan işlem gören RDN token, CoinMarketCap verilerine göre 10.102.008 USD piyasa hacmi ile piyasa değeri açısından 508. sırada yer alıyor. Ayrıca RDN BTC işlem çiftinde de token’ın Bitcoin karşısında 0,00001100 BTC’den işlem gördüğünü belirtmekte fayda var.

Bunlara ek olarak Raiden Network Token (RDN) 9 Ocak 2018 tarihinde 8,84 dolar ile rekor seviyeyi görürken 13 Mart 2020 tarihinde 0,0458 dolar ile dip seviyeyi gördü. RDN token’ın şu anda dolaşımda 50.910.504  RDN adet bulunduğunu ve toplam rakamın 100.000.000 RDN olacağı ifade ediliyor.

Raiden Network Token Nasıl Alınır?

Raiden Network Token, Binance borsası aracılığı ile satın alınabilir. İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para işlem platformu olan Binance’in 9 Kasım 2017 tarihinde RDN token’ı listelediği görülüyor.

Bunlara ek olarak Binance kullanıcıları şu anda RDN/BNB, RDN/BTC ve RDN/ETH işlem çiftlerinde kullanıcılar ile buluşuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar