X


Kripto Balinası Uyardı: Bitcoin’de (BTC) Bu Hataya Düşmeyin!

20:41
17 Kasım 2020

Bitcoin (BTC) fiyatı durdurulamayan bir şekilde yükselmeye devam ediyor ve son 24 saat içerisinde %5 daha artış elde ederek 17.245 dolara kadar çıktı. BTC/USD işlem çiftinin inanılmaz bir şekilde yükselmesi doğal olarak yatırımcıların FOMO’ya kapılmasına yol açıyor ve uzmanlar bu konuda uyarılarda bulunmakta.

Bitcoin’de FOMO’ya Kapılmayın

FOMO veya kaçırma korkusu olarak bilinen bu durum, 2017 yılında birçok yatırımcının 20.000 dolardan Bitcoin, 3,30 dolardan XRP ve 1.400 dolardan Ethereum almasına yol açmıştı. Bitcoin fiyatı yine 17.000 doları aşıp 20.000 dolara doğru yol alırken, Crypto Whale olarak bilinen bir analist  ve balina, yatırımcıları bu konuda sert bir şekilde uyardı.

btc

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Analist aslında bu açıklamasını 13 Kasım tarihinde yaptı ve Bitcoin’in yeniden 10.000 dolar altına ineceğini vurguladı. Analist bunu herhangi bir teknik temele göre değil, bunun yerine sadece tecrübelerine dayanarak söylemiş gibi duruyor. Gerçekten de Korku ve Açgözlülük Endeksi verilerine bakıldığında geçtiğimiz hafta piyasanın “aşırı açgözlülük” noktasına ilerlediği görülüyor.

Yüksek Fiyattan BTC Alınır Mı?

Bu da yatırımcıların şu an için düşüş olmayacakmış gibi sadece alıma odaklandığını ve fiyat ne olursa olsun almaya devam ettiklerini gösteriyor. Ancak lider kripto para birimi Bitcoin hiç bitmeyecekmiş gibi gözüken 2017 yılındaki yükselişinde de sert bir çakılma yaşamış ve fiyat 3.000 dolara kadar inmişti. Crypto Whale aslında yatırımcıları tam olarak bu konuda uyardı ve FOMO’nun yüksek fiyattan alımlara neden olmasını engellemeye yönelik bir adım attı.

Yine de piyasaya yeni giren kripto para yatırımcılarının fiyat ne olursa olsun FOMO’ya kapılıp BTC veya diğer altcoinleri almaya devam edecekleri tahmin ediliyor. Bu da aynı 2017 yılında olduğu gibi uzunca bir süre elinde ilgili kripto parayı tutan veya anında satış yapıp zarar eden yatırımcıların oluşmasına sebep olacak.

BTC’nin Gidiş Yönü Tamamen Belirsiz

Lider kripto para birimi Bitcoin şu an yükselişini sert bir şekilde devam ettirebilir ve beklenen düşüş aylar belki de yıllar sonra da görülebilir. Analistlerin bir kısmı 20.000 dolara odaklanmış durumda iken BTC’nin 2017 yılındakine benzer bir ralli yaşaması fiyatı bunun çok üzerine de çıkartabilir. Bitcoin’in düşmeye başladığı an ise bütün kripto para piyasasının çakılmasına tanıklık edebiliriz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar