X

Buradan Bitcoin (BTC) Alınır mı? Elon Musk ve Maisie Williams Yanıtladı

09:37
17 Kasım 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), üçüncü blok ödülü yarılanmasının gerçekleştiği 2020 yılında tüm zamanların rekorunu kırmaya çok yaklaştı ve bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 16.630 dolardan işlem görüyor. BTC fiyatının özellikle son 1 haftadaki hareketliliği ise herkesin dikkatini çekmeyi başardı.

Bitcoin 16.600 Dolar Üzerinde

Birçok analist 16.600 dolar direncine dikkat çekip bunun kırılamayacağını ifade ederken lider kripto para birimi dün 16.750 dolar seviyesine kadar çıktı. Birçok kişiyi haksız çıkartan ve yükselişine devam edeceği izlenimini veren BTC/USD işlem çifti, tahmin edileceği gibi Twitter’da gündem oldu. BTC’nin gündem olma sebeplerinden birisi fiyat yükselişi iken diğeri de Elon Musk ve Maisie Williams’ın tweet’leri oldu.

Game of Thrones’un “Arya” olarak bilinen karakteri Maisie Willaims, Twitter’dan yaptığı açıklamada bu noktadan Bitcoin alınıp alınmayacağını sordu. Long ve short yani yükseliş veya düşüş odaklı pozisyon odaklı bir soru soran Williams, teknoloji dünyasının ünlü ismi Elon Musk’tan yanıt aldı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Maisie Williams ve Elon Musk’tan Bitcoin Yorumu

Elon Musk bundan aylar önce The Witcher dizisi yeni yayınlandığında benzer bir açıklama yapmış ve dizinin jeneriğindeki “coin” kısmını Bitcoin ile değiştirerek kripto para sektörünün gündemine oturmuştu. Maisie Williams ile Bitcoin’in Twitter üzerinde yeniden gündeme oturduğu görülüyor. İlgili tweet’e 10.000’den fazla beğeni, 653.812’den fazla oy kullanılmış ve oylama hala 12 saat boyunca devam edecek.

Oylama sonuçlarına bakıldığında ise oy kullanan takipçilerin %50,7’sinin bu noktadan bile Bitcoin alınacağı mesajı verdikleri görülüyor. Geriye kalan %49,3’lük kısım ise buradan Bitcoin alınmayacağını vurgulayarak Maisie ve takipçileri uyarmış durumda.

20.000 Dolar, FOMO Başlatabilir

Lider kripto para biriminin 17.000 dolar seviyesini geçmesi ise kesinlikle 20.000 dolara giden yolu kolaylaştıracaktır. Bitcoin’in yeniden 20.000 dolar seviyesinin üstüne çıkıp tüm zamanların rekorunu tazelemesi ise 2017 yılındakine benzer bir FOMO ve çılgınlık yaratabilir. 2020 yılında neredeyse bütün ana akım medya kanalları BTC’nin fiyat yükselişini aktarmaktaydı.

Benzer bir durumun olması, tam da Koronavirüs krizi sonrasında yeni birçok yatırımcıyı kripto para sektörüne çekebilir. Yeni yatırımcıların gelmesi de sadece Bitcoin için değil altcoinler için de yeni bir rekor anlamına gelecektir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar