X

QLC Chain Coin Nedir?

QLC Chain Coin, ağ kapasitesinin ölçülmesi ile ilgili bir token’dır.
10:59
17 Kasım 2020

QLC Chain Coin, Network-as-a-Service (NaaS) için yeni nesil halka açık bir Blockchain olan QLC Chain’in yerel kripto para birimidir. QLC, ağ kapasitesinin ölçülmesiyle ilgili kullanım hakkı olarak nitelendirilirken QGAS ise gönderme/alma, şifreleme/şifre çözme, yükleme/indirme gibi bilgi işlemlerinin simetri davranışı için yardımcı yakıt olarak nitelendiriliyor.

QLC Chain (QLC) Nedir?

QLC Chain (QLC), iletişim endüstrisindeki veri güveni ve güvenlik sorununu çözmek ve Network-as-a-Service (NaaS) platformu için halka açık bir zincir oluşturmayı amaçlayan bir projedir. QLC Chain, her hesabın, çok boyutlu çapraz blok yapılı defter olarak adlandırılan, telekom hizmeti yetenekleriyle entegre edilmiş kendi defter zincirine sahip olmasını destekliyor.

Buna ek olarak QLC Chain’in misyonu, iletişim hizmetleri için güvenli ve güvenilir bir ortam yaratmak ve Dağıtık Defter Teknolojisinden yararlanarak dijital uçurumun daraltılması ve herkesin ağ hizmetlerinden yararlanmasını ve çalışmasını sağlamak olarak nitelendiriliyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Platform QLC Chain’in sağladığı avantajları 4 maddede topluyor:

  • Teknoloji avantajı: Yüksek düzeyde ölçeklenebilir platform, telekom defteri gizlilik koruması, depolama gereksinimini azaltmak için bölünmüş defter.
  • Teknoloji yeniliği: Sağlanmış güvenlik ile güvenilir DLT mimarisi, çok boyutlu Block Lattice mimarisi ve akıllı sözleşmeyi yönetmek ve desteklemek için sanal makineleri kullanıyor.
  • İş kavramı: QLC, faturalama, kimlik, adresleme, depolama, güvenlik ve ödeme dahil olmak üzere ağ kaynaklarını ve telekom hizmetlerini tokenize ederek herkesin ağ hizmetlerini çalıştırmasını ve bundan para kazanmasını sağlıyor.
  • İş Avantajı: En büyük Çin Bulut İletişim sağlayıcılarından biriyle ortak çalışmalar yürütme imkanı ve yeni başlatılan Global SMS Faturalama platformunu kullanmak için yüzlerce kurumsal müşteri ile çalışma opsiyonu.

Bunlara ek olarak QLC Chain’in bir de cüzdanı bulunuyor. Cüzdan hem NEP-5 protokolü QLC’yi hem de QLC Chain yerel token’ı QGas’ı destekliyor. Web sitesi veya masaüstü sürümü olarak kullanılabiliyor. Bunun yanında QWallet olarak adlandırılan bir başka cüzdan ise NEO, QLC, ETH, EOS ve QLC Chain yerel tokenı QGas’ı aynı anda destekliyor. QWallet’ın Android ve iOS sürümleri bulunuyor.

QLC Coin Yorum

QLC Coin’in gelecek vaat ettiğini düşünen yatırımcılar farklı bir bakış açısı ile QLC Chain Coin’e yaklaşıyor. QLC Coin yorumlarına bakıldığında yatırımcılar token’ın daha çok yolu olduğunu düşünüyor. Ancak bu durum negatif olarak değerlendirilmiliyor. Daha çok uzun vadeli bir yatırım gibi görüldüğü anlaşılıyor.

Bunların yanında QLC coin’in uzun zamandır piyasada olması da güven veren bir özellik olarak nitelendirilmesini sağlıyor.

Yatırımcıların neden QLC coin ile ilgili uzun vadeli düşündüklerini anlamak için güncel ve tarihsel rakamlara göz atmak faydalı olacaktır.

CoinMarketCap verilerine göre QLC Chain Coin, 4.185.371 dolar ile piyasa hacmi bakımından 52. sırada kendisine yer buluyor. Bunun yanında yazının yayına hazırlandığı sırada 0,0174 dolardan işlem gören QLC Coin’in 24 saatlik işlem hacminin 265.042 USD olduğu görülüyor. Ayrıca QLC Chain (QLC), “Kara Perşembe” olarak tarihe geçen 13Mart 2020’de 0,0048 dolar ile dip seviyeyi görürken 9 Ocak 2018’de de 1,28 dolar ile tüm zamanlar rekorunu kırdı.

Bunlara ek olarak şu anda dolaşımda 240.000.000 QLC Chain bulunuyor ve QLC Chain Coin toplam arzının 600.000.000 RSR olacağı ifade ediliyor.

QLC Chain Coin Nasıl Alınır?

QLC Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance aracılığı ile satın alınabilir. Bu noktada QLC Chain Coin şu anda Binance’de BTC/QLC ve ETH/QLC işlem çiftlerinde kullanıcı ile buluştuğunu belirtmekte fayda var.

QLC coin’in Binance’teki Bitcoin işlem çiftinin hacminin 191.597 dolar olduğu görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar