X


Bitcoin (BTC) İçin Yeni Rekor Aylık Kapanışa Bağlı

Bitcoin fiyatını rekordan alıkoyan ne?
21:44
16 Kasım 2020

Toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) rekor kırarak yoluna devam ediyor. BTC’nin toplam piyasa değeri bugün yeniden 300 milyar doların üzerine kadar çıkmayı başardı ve BTC fiyatı Pazar günü görülen sert düşüşten sonra çok hızlı bir toparlanma yaşadı.

Bitcoin Haftalık Rekorunu Tazeledi

Bitcoin’in üç haftalık grafikte rekor kırmasına ise sadece saatler kaldığı görülüyor. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 700 dolar seviyelerinden işlem gören BTC, 14 Kasım tarihinde 15.713 dolar seviyesine kadar düşerek birçok kripto para yatırımcısını korkutup yüklü satışların tetiklenmesine yol açmıştı. Haftalık grafikte ise BTC’nin yeni bir rekoru kırmaya bir hayli yakın olduğu görülüyor.

Haftalık Bitcoin fiyat grafiğine bakıldığında daha önce geçtiğimiz hafta kaydedilen rekorun, bugün aşılabileceği görülmekte. Eğer BTC yine yükseliş yaşar ve haftanın ilk gününü yükselişle kapatırsa üst üste altıncı kere yeşil mum ile yoluna devam etmiş olacak. Bu gelişme 2017 yılının boğa sezonunda bile görülmemiş ve BTC’nin yükselişi kadar düşüşü de ani ve beklenmeyen bir şekilde gerçekleşmişti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Aylık Kapanış Neden Önemli?

Bitcoin fiyatının bunun yanı sıra en yüksek aylık kapanışını yapması için ise iki haftadan bile az bir süre kaldığı görülüyor. Aylık kapanışın olumlu olması kurumsal yatırımcılar için büyük bir öneme sahip ve böyle bir gelişme kesinlikle Bitcoin yatırımlarını inanılmaz bir şekilde arttırabilir. Ünlü analist Peter Brandt de bu konuya değinmiş ve bunun önemini dile getirmişti.

Bitcoin

Brandt, kurumsal yatırımcıların bir yatırımın devamında aylık kapanış verilerine baktıklarını ve aylık kapanışa göre yatırımı devam ettirip ettirmeme kararı aldıklarını vurgulamıştı. Gerçekten de MicroStrategy’nin yaptığı ilk BTC yatırımından kar elde etmesi, diğer ay yine yüklü miktarda yatırım yapmasının önünü açmıştı.

Kurumsal Yatırımcılar BTC’ye Rekor Getirebilir

Yani Bitcoin haftalık rekorunu kırsa da aylık grafiğin çok daha önemli olduğu söylenebilir. Eğer lider kripto para birimi Bitcoin fiyatı aylık grafikte de rekor kırar ve en yüksek aylık kapanışını yaparsa BTC yatırımcılarının yeni rekorlar görmesi de bir hayli olası gözüküyor.

Tabii ki küresel piyasalardan gelecek olumsuz bir haber BTC fiyatını bir anda dibe çekebilir ve yatırımcıların her şeye hazırlıklı olması gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar