X

Popüler Metaverse Projeleri! Decentraland (MANA) Uzman Yorumları!

En popüler metaverse projeleri hangileri? Decentraland (MANA) fiyat tahminleri, yeni ATH gelecek mi?
22:45
19 Kasım 2021

Kripto para piyasalarındaki genel düşüşe rağmen metaverse odaklı projeler artış göstermeye devam ediyor. Decentraland (MANA) haftalık bazda %30’a yakın artış gösterdi. Peki en popüler metaverse projeleri hangileri, yükseliş devam edecek mi?

Decentraland (MANA) Uzman Yorumları

Piyasadaki düşüşe rağmen 3,5 dolar direncini aşan MANA yükselişe devam ediyor. Yazı hazırlandığı sırada Decentraland (MANA) 4 doların üzerinde fiyatlanıyor. En değerli 30 kripto varlık arasında 28’inci sıraya yükselen MANA 7,3 milyar dolar piyasa değerine ulaştı. Yatırımcıların içerik oluşturup para kazanabildiği bu platforma artan ilgi direkt olarak fiyata da yansıyor.

Token, Ekim ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4,69 doları gördü. Daha sonrasında 3,15 dolara kadar gevşeyen fiyat nihayet yeniden 4 doların üzerine çıktı. Bugün ise 4,31 dolar ile başarısız bir ATH testi yaptı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Decentraland platformu piyasaya sürülmeden önce proje, potansiyel oyuncuların arsalar için teklif verebileceği iki LAND müzayedesi düzenledi. Tüm arazilerin minimum teklif miktarı 1.000 MANA idi ve ilk iki müzayede sırasında LAND için harcanan tüm MANA’lar yakıldı.

Oyuncular gelecekteki oylamalar için de MANA token kullanmak zorunda kalacak. Oyun içi alışverişlerin (kostüm, avatar vs) tamamı MANA ile alınabilecek. Yani uzun vadede projenin büyüyor olması token fiyatına da olumlu yansıyacak.

Facebook’un Meta olarak yeniden markalaşması ve bu alanın geleceği temsil ettiğini açıklaması metaverse odaklı projelere ciddi oranda fayda sağladı.

Teknik göstergeler mevcut fiyatın halen güçlü bir ralliye müsait olduğunu gösteriyor. Fiyat 4,06 doların üzerinde tutunabilirse 4,67 seviyesine kadar yeni ATH testi için güç bulabilir.

Popüler Metaverse Projeleri!

Kasım ayı bu alandaki projeler için büyük fırsatlar sundu. Dünyanın en büyük teknoloji şirketleri metaverse odaklı projelerini açıkladıkça blockchain tabanlı metaverse girişimlerine de ilgi arttı. Sadece Facebook değil, Microsoft ve diğer firmalar da gelecekte metaverse konseptinin daha fazla hayatımızın içinde olacağını düşünüyor.

Piyasa değerine göre en büyük metaverse projelerini yukarıda görüyorsunuz. Uzun süredir yükselen AXS hariç tamamı haftalık bazda çift haneli kazançlar getirdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar