X

Astrolojiyle Kripto Paralarda Fiyat Tahmini Mümkün Mü? Ethereum (ETH) ile İlkleri Deneyelim!

Ethereum (ETH) fiyat hareketlerini astroloji ile tahmin edebilir miyiz? İlginç bir deneyim için bu konuyu ele alıyoruz.
21:55
19 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasaları kısa sürede 3 trilyon dolardan 2,2 trilyon dolara kadar geri çekildi. Yaşanan kayıpların boyutu ciddi seviyelere ulaşsa da Bitcoin şimdilik durulmuş görünüyor. Fiyatı 55.000 dolara kadar düşen BTC, yeniden 58.000 destek bölgesine sıçradı. Ancak yazı hazırlandığı sırada bu bölgede kalıcı olamıyor. Peki 4.000 doların altına gevşeyen Ethereum fiyatı yeniden 4.500 doları aşabilecek mi?

Astroloji Kripto Para Piyasaları

Belirsizlik zamanlarında, insanlar gelecekteki hareket tarzını tahmin etmek için önceden haber verenlere güvenirler. Piyasa şu anda kararsız bir kavşakta olduğundan, Ethereum‘un geleceğini ölçmemize yardımcı olacak tüm metrikleri ele alıyoruz. Hatta Astroloji de buna dahil oldu. Yakın tarihli bir makalede, finansal astrolojinin astronomi bilimine dayalı matematiksel psikolojiden başka bir şey olmadığı vurgulandı. Bu konuda bize aydan daha iyi yardımcı olacak hiçbir gök cismi yoktur.

Varlıklar genellikle belirli bir Ay evresinde iyi performans gösterme eğilimindedir ve diğerinde düşüşe daha yatkındır. Ayın evrelerine bir dereceye kadar güvenilebilir, ancak her zaman çok doğru değildir.

TradingView’in Ay Evreleri göstergesi, grafikte ayın evrelerini gösterir. Karanlık bir daire genellikle dolunayı, parlak bir daire ise yeni bir ayı temsil eder. Dolunay ve yeni aylar arasındaki çubuklar buna göre renklendirilir. Grafiğe yakından bakılırsa, ilginç bir desen deşifre edilebilir. Grafikte gösterilen herhangi bir parlak beyaz daireyi takip eden iki hafta, çoğu zaman düşüşe geçti. Benzer şekilde, Ethereum‘un fiyatı ne zaman grafikteki sarı lekelere adım atsa, fiyat çoğunlukla bir ralliye tanık oldu.

Ethereum İçin Müjde Mi?

19 Kasım dolunay günüdür ve Ethereum‘un fiyatı “büyüme” aşamasına girmeye ayarlanmıştır. Aslında, yazı yazılırken mum yeşildi ve Ethereum günlük en yüksek seviyesine çok yakın işlem görüyordu. Yazı hazırlandığı sırada Ethereum fiyatı 4.250 dolardan alıcı buluyor ve günlük zirvesi 4.278 dolardır.

Fiyatın aşırı çalkantıya rağmen 4.000 desteğinden uzaklaşmamış olması harika bir gelişmedir. Bununla birlikte 4.400 doların üzerinde bir ETH fiyatıyla karşılaşırsak kısa vadede boğalar ciddi destek bulacak. Ethereum fiyatı 4.500 doların üzerinde artış düşüş eğilimini tamamen ortadan kaldırmış olur. Astroloji ve teknik veriler şimdilik iyimser, geriye Ethereum fiyatını izlemek kalıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar