X


Teknik Analiz: Bitcoin (BTC), Cardano (ADA) ve Binance Coin (BNB) Fiyat Tahminleri!

Kripto para piyasaları son düzeltmeyle birlikte büyük fırsatlar sunuyor.
21:30
19 Kasım 2021

Birkaç gündür kripto para yatırımcıları güzel günler yaşamıyor. Bitcoin düzeltmesiyle birlikte birçok altcoin dip desteklere kadar gevşedi. Peki kayıplar ne zaman telafi olacak, altcoin fiyatları yeniden eski seviyelerine ne zaman gelecek? Elbette bunun için öncelikle market toplam değerinin yeniden 3 trilyon dolar seviyesine gelmesi gerekiyor. Bitcoin piyasayı domine ederken herkesin kaderi ona bağlı görünüyor.

Bitcoin (BTC)

Yazı hazırlandığı sırada 58.000 dolardan alıcı bulmaya devam eden BTC fiyatı bugün 55.600 seviyesine kadar gevşedi. Birçok analist 53.000 ile 54.000 arasında yeni bir dip beklerken erken bir geri dönüş yapan fiyat eğer 58.000 dolar desteğinin üzerinde tutunabilirse yeniden 60.000 seviyesine sıçrayabilir. Hafta sonu geldi çattı ve piyasanın hacim olarak nispeten zayıf olacağı saatlere yaklaşıyoruz. Bu süre zarfında boğalar yeniden bastırıp fiyatı daha da yukarı çekebilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Glassnode tarafından paylaşılan veriler acemi yatırımcıların son satışlarda aktif rol oynadığını doğruluyor. Bu dönemde özellikle 56.000 bölgesinde eski cüzdanların alım yapmaya devam ettiği görülüyor. RSI halen nötr bölgenin altında bulunuyor, yatırımcıların rahatlaması için 58.890 dolar ve üzerinde kapanışlara ihtiyaç var. Fiyat kısa vadede 55.000 doların altına sarkmamalı, böyle bir şey olursa 50.000 bölgesine kadar yeni iğneler gelebilir.

Cardano (ADA)

ADA fiyatı yazı hazırlandığı sırada 1,87 dolarda bulunuyor. RSI nötr bölgede ve momentum zayıf görünüyor. Bitcoin ile baskılanan fiyat 1,84 desteğinin üzerinde kısa vadede BTC hareketlerine bağlı olarak 1,946 testleri gelebilir. Mevcut desteğin kırılması halinde 1,67 dolar güçlü kalmaya çalışacak. Fiyat bugün gördüğü dipten sonra %5+ yaptı ve toparlanmaya devam edebilir.

Cardano (ADA) yükselen trende dönmek için 2 doları aşmak zorunda, ana hedef ise en yakın boğada 3,56 dolar seviyesini aşmak olacak. Akıllı sözleşme yetenekleri ve genişleyen ekosistemi orta vadede bu hedefi destekleyecek gibi görünüyor.

Dip destek 1,02 ve 1,54 olacak.

Binance Coin (BNB)

Satış baskısı diğer altcoinlere göre nispeten daha zayıf, fiyatın 560 doların üzerinde tutunabiliyor olması iyi bir gelişme olarak söylenebilir. Yukarı yönlü atak için 602 dolar direnci kritik öneme sahip olacak. BTC ile dibe çekilen fiyat iğne attığı noktadan yaklaşık %10 artış gösterdi.

Binance Coin (BNB) hali hazırda yükselen trend çizgisinin üzerinde bulunuyor. Kısa vadeli yatırımları eğer 530 dolar iğnesini alım fırsatı olarak değerlendirebildiyse 660 doları hedefleyebilir. Eğer 602 dolar bölgesi korunabilirse fiyat en iyi senaryoda 705 dolara ulaşmak isteyecektir. Bitcoin şimdilik pozitif görünüyor güncel stop bölgelerinizi yine de kontrol etmelisiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar