X


Popüler Altcoin Uçuşa Geçti! Piyasa Değeriyle Delta Airlines’ı Geride Bıraktı

Popüler altcoin son dönemde inanılmaz artışlara imza atarken artık hava yolu şirketi Delta Airlines'dan daha değerli oldu.
13:00
29 Ağustos 2021
Popüler Altcoin Uçuşa Geçti! Piyasa Değeriyle Delta Airlines'ı Geride Bıraktı

Popüler kripto para birimi Solana (SOL), geçtiğimiz haftadan bu yana inanılmaz bir şekilde performans göstermeye devam ediyor. SOL fiyatı son bir haftadır yükseliş trendini sürdürürken tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Solana 100 Dolara Çok Yaklaştı

Son dönemin parlayan yıldızı Solana, 22 Ağustos’ta 74.74 dolar civarında işlem görüyordu. Popüler kripto para birimi SOL, hafta içerisinde inanılmaz bir performansa imza attı ve 74 dolardan 97 doların üzerine yükseldi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Fiyat yükselmeye devam ederken, kripto para topluluğunun SOL fiyatıyla ilgili aklında tek bir soru vardı: Solana fiyatı neden yükseliyor? Birçok kripto para uzmanı SOL fiyatındaki bu sıçramayı birçok faktöre bağladı. Bazı uzmanlar bu artışın, ABD menkul kıymetler düzenleyicisinin kurumsal yatırımcılar için Solana merkezli bir fon kaydettirmesinden kaynaklandığını söyledi. Ayrıca gerçek zamanlı veri besleyici Pyth Network’da, Solana blok zincirinde yayına gireceğini duyurdu. Dolayısıyla fiyat bu gibi gelişmelerden etkilenmiş olabilir.

Öte yandan kurumsal yatırımcılar da Solana’yı bu hafta favorileri olarak belirlemiş görünüyor. Öyle ki Solana, 15 Ağustos ile 20 Ağustos arasında kripto para piyasasına yapılan toplam nakit girişlerinin üçte birini topladı.

Buna ek olarak bu fiyat rallisi ile birlikte Solana, USD Coin (USDC) ve Polkadot‘u geride bırakarak piyasa değeri açısından en büyük kripto para birimleri arasında 8. sıraya yerleşti. Blok zinciri teknolojisinin DeFi çözümleri sağlamak için izinsiz doğasına dayanan açık kaynaklı protokol, şu anda yükselmeye devam ederken en büyük 7. kripto para birimi olan Dogecoin’in yerini almaya çalışıyor.

Merkezi İsviçre, Cenevre’de bulunan Solana Vakfı’nın Solana’yı 2020 yılının Mart ayında piyasaya sürdü. Ayrıca, Solana protokolü DApp oluşturmayı kolaylaştırmak için tasarlanmıştır ve ölçeklenebilirliği iyileştirmeyi amaçlamaktadır. Bunu, blok zincirinin altında yatan hisse kanıtı (PoS) konsensüsüyle birleştirilmiş geçmiş kanıtı (PoH) konsensüsü yoluyla yapmayı hedefliyor.

Solana Artık Bu Şirketlerden Daha Değerli

Solana‘nın mevcut piyasa değeri, onu şu anda New York Menkul Kıymetler Borsası’nda (NYSE) hisse başına 41.52 dolardan ve yaklaşık 26,6 milyar dolarlık bir piyasa değeriyle işlem gören popüler hava yolu şirketi Delta Airlines‘tan daha değerli kılıyor.

Ayrıca Solana, Delta Airlines’le benzer şekilde Deutsche Bank (25.7 milyar dolar), Wayfair (22.5 milyar dolar) ve AMC Entertainment (21 milyar dolar) gibi şirketlerden de daha değerli bir konumda bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar