reklamı kapat

Popüler Altcoin Projesi, Yatırımcılara Ödül Dağıtmaya Başladı

Cardano, Staking ödüllerini dağıtmaya başlıyor.
15:21
4 Ekim 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük 12. kripto para birimi Cardano (ADA), 2020 yılında çok büyük bir değişim yaşadı ve Proof-of-Work (iş ispatı) modelinden Proof-of-Stake (hisse ispatı) modeline geçiş yaptı. Cardano’nun Pos mekanizmasına geçmesi ile birlikte Staking yapısı da devreye girdi.

Staking altyapısı sayesinde sahip olduğu ADA’yı yatıran kişiler Staking ödülleri elde edebilecek yani belirli bir oranda sabit gelir şansı olacak. Cardano ekibi tarafından yapılan açıklamada, Cardano’nun Shelley ağının Epoch 221 güncellemesinin başarıyla tamamlandığı ve yakında Staking ödüllerinin dağıtılacağı vurgulandı.

Cardano Staking Ödülleri Yakında Dağıtılacak

İlk ADA ödüllerinin çok yakında dağıtılacağı, bunların direkt olarak katılımcıların cüzdanlarına gönderileceği belirtildi. Cardano’nun Shelley güncellemesi sayesinde ADA fiyatı %50 ve üzerinde artış elde ederek en büyük 8. kripto para birimi sıralamasına kadar yükselmişti. Şimdi Staking ödüllerinin başlatılmasının da ADA fiyatı için olumlu bir etki yaratması bekleniyor.

ADA, son 24 saat içerisinde tam anlamıyla yerinde saydı ve 0,09 dolar seviyesinde kaldı. İlk ADA Staking ödüllerinin dağıtılmaya başlanması ile beraber ise fiyatta hafif bir toparlanma görülebilir. Eğer Cardano yaklaşık olarak %5 yükseliş elde ederse yeniden top 10 içerisine girme şansı elde edebilir. ADA’nın bunu başarması için ise toplam piyasa değerini 2,916 milyar dolardan, 3,017 milyar dolara kadar çıkartması ve Litecoin’i geçmesi gerekiyor.

Tabii ki ADA‘nın fiyat yükselişi biraz da lider kripto para birimi Bitcoin’in hareketlerine ve gidişatına bağlı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.