Popüler Altcoin için Tehlike Çanları Çalıyor: Satış Baskısına Dikkat!

Yazım sırasında 36 dolardan işlem gören popüler altcoin'lerden Solana için tehlike çanları çalıyor. SOL'da güçlü bir düşüş görünümü oluşmuş durumda.
17:40
26 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Solana (SOL) 37,71 dolarda çok önemli bir desteğe sahipti, ancak Bitcoin’in dört saat içinde 22 bin dolardan 21 bin dolara düşmesiyle bu seviye sert fiyat hareketiyle kırıldı. Yazım sırasında 36 dolardan işlem gören SOL, güçlü bir düşüş görünümüne sahip ve 38 dolarlık bölgenin yeniden test edilmesi ihtimali satış yapmak için fırsat sunabilir.

Solana Fiyat Analizi

Piyasa değeri bakımından en büyük 9’ncu kripto para ve en büyük 8’nci altcoin olan Solana’da satıcılar 24 Temmuz’da sürücü koltuğuna geçtiler ve henüz koltuktan kalkmış değiler. SOL‘daki düşüşün hafta boyunca devam etmesi söz konusu.

Yukarıdaki fiyat grafiğinde sırasıyla 31,82 dolar ve 47,36 dolar seviyeleri arasındaki düşük ve yüksek salınım hareketleri temel alınarak çekilen Fibonacci seviyeleri yer alıyor. Yüzde 61.8 geri çekilme seviyesi ile 37,71 doların birleştiği görülüyor olsa da SOL bu bölgeyi güçlü bir şekilde aşağıya doğru kırdı. Daha önceki yükseliş yapısı, alıcıların 43-44 dolar bölgesini savunamadığı geçen haftada bozulmuştu.

Solana, Temmuz ayının başından bu yana daha kısa süreli bir yükseliş yapısına sahipti. Haziran ortasında, 26 dolardan 42 dolara bir ralli yaptı. Aynı zamanda fiyat sürekli gelen talep ile desteklendi. Boğalar, Temmuz ayında, altcoin‘i 38 dolarlık bölgeyi direnç olarak iki kez yeniden test etmeye ve iki hafta önce desteğe çevirmek için SOL’un yukarı yönlü yörüngesini korumayı başardılar. 47 dolara yükselen bir ralli daha gerçekleşti, ancak Bitcoin 24 bin 100 dolar seviyesini geçemeyince işler tam olarak tersine döndü.

Bitcoin, 21 bin 6 dolar, 21 bin 900 dolar ve 22 bin 500 dolarlık bölgelerinde dirençle karşılaştı. Yukarı doğru bir hareket olası görünmüyordu. Fiyat aksiyon açısından, Solana için benzer bir hikaye söz konusu oldu. Şu anda SOL’un 37,7 dolarda ve 39,5-40,5 dolar aralığında yoğun satış baskısı ile karşı karşıya kalması muhtemel görünüyor.

SOL Yatırımcıları Dikkatli Olmalı

Solana‘nın 2 saatlik RSI’sı birkaç gün önce nötr olan 50 seviyesinin altına düştü. Son işlem saatlerinde, güçlü düşüş momentumunu işaret etmek için de 40 değerinin altına gerilemiş durumda. Yazım sırasında Stokastik RSI aşırı satım bölgesinde. Birkaç saat sonra gelecek olan aşırı alım bölgesine aşağı yönlü bir geçiş, aşağı yönlü bir sonraki hareketin işareti olabilir.

OBV, Temmuz ortasından itibaren destek seviyesinin altına düştü. Bu, bir kez daha SOL’ün üzerindeki ağır satış baskısını masaya getirdi Hacim de ayıları destekliyor ve alıcılar henüz alım yapmak için istekli gibi görünmüyor.

Solana için güçlü bir düşüş momentumu gelişmiş durumda ve dikkat edilmesi gereken bir sonraki destek seviyeleri 35,15 dolar ve 32 dolar. Direnç olarak hareket edebileceğinden dolayı 38 dolardaki bölgenin yeniden test edilmesi için gelebilecek yukarı yönlü bir sıçrama ancak satış yapmak için bir fırsat olarak değerlendirilmeli.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar