Reklam

Popüler Altcoin İçin Büyük Tehlike: Saldırı Olabilir

Ethereum Classic için riskli süreç başladı.
21:11
1 Ağustos 2020
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Kripto para sektöründeki en büyük Ethereum madencilik havuzlarından birisi olan EtherChain ekibi bugün yayınladıkları bir açıklamada Ethereum Classic’in ağında şüpheli işlemler olduğunu rapor etti. EtherChain tarafından yapılan açıklamada Ethereum Classic’in blockchain ağınd 3.693 blokluk bir yeniden düzenleme yapıldığı ve blok düzeninin değiştirildiği belirtildi.

Ethereum Classic Risk Altında

Ethereum Classic ekibi ise bu düzenlemenin kötü amaçlı olup olmadığını anlaşılmadığını ve konu hakkında araştırmaların devam edeceğini açıkladı. Kripto para borsalarının şimdilik Ethereum Classic yatırma ve çekme işlemlerinin durdurulması çağrısında bulunan Ethereum Classic ekibi, olayın anlaşılması için de zaman talep etti.

Ethereum Classic’in önemli isimlerinden James Wo ise konu hakkında yaptığı açıklamada çekirdek ekipten gelecek cevabın beklenmesi gerektiğini ifade etti. Sorununu çözüleceğini ancak yine de borsaların para çekme işlemlerini durdurması gerektiğini belirten Wo, yatırımcılara da benzer bir çağrıda bulundu.

Ethereum Classic bu haber ile beraber yükselişinin bir kısmını kaybetti. ETC bu yazının kaleme alındığı an itibariyle sadece %2’lik yükselişe sahip ve bu durumun daha kötü olup olmayacağı bilinmiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar