Polygon (MATIC) Yatırımcılarının Dikkatine: Bu İddialar Çok Konuşulacak!

Medya kuruluşu Blockworks'te yazar ve araştırmacı olan Sam Martin, kısa süre önce Ethereum Katman-2 ölçeklendirme platformu Polygon'un hakediş sözleşmesinden çok sayıda MATIC  çıkardığını bildirdi.
15:20
2 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Medya kuruluşu Blockworks’te yazar ve araştırmacı olan Sam Martin, kısa süre önce Ethereum Katman-2 ölçeklendirme platformu Polygon‘un hakediş sözleşmesinden çok sayıda MATIC  çıkardığını bildirdi.

1.4 Milyar MATIC, Nereye Gitti?

Martin’e göre, dün Polygon hakediş sözleşmesinden toplam 1,4 milyar MATIC’in kilidini açtı. Hakediş sözleşmesi, yatırımcı ve şirket arasında yapılan ve bir hak kazanma sözleşmesi olarak belirlenen finansal bir düzenleme anlamına gelir. Martin, “1.4 milyar MATIC yani toplam arzın %14’ü, son bir saat içinde hakediş sözleşmesinden çıkarıldı” açıklamasını yaptı. Blockworks yazarı ayrıca, token kilidini gösteren blok zinciri işlemlerinin ekran görüntüsünü de paylaştı. Ekran görüntüsüne göre, fonlar Polygon’un hakediş sözleşmesinden projenin farklı sektörlerine dokuz ayrı işlemde taşındı.

Gerçekleşen 7 işlemden her biri 25 milyon MATIC hareketini içeriyor. Kalan 2’si ise 618.304.816 MATIC (618.3 milyon MATIC) ve 593.304.816 MATIC (593.3 milyon MATIC) içeriyordu. Yapılan işlemlere göre, tokenlerin toplam arzının yaklaşık %14’ünü temsil eden yaklaşık 1,39 milyar MATIC, dün Polygon hakediş sözleşmesinden taşındı. Martin, takipçilerinden ve Polygon ekibinden fonların nereye taşındığını açıklamalarını isteyen başka bir tweet attı.

Polygon Kurucusu, İddialara Yanıt Verdi

Polygon Kurucusu, projenin hakediş sözleşmesinden aktarılan 1,4 milyar MATIC‘e yönelik endişelere cevap verdi. Sandeep Nailwal, Blockworks araştırmacısı tarafından paylaşılan tweet’in aksine, fonların kilidinin bir yıldan fazla bir süre önce açıldığını söyledi. Tweet, kripto para topluluğundan, özellikle de Polygon destekçilerinden büyük gördü. Birçok Polygon yatırımcısı, projenin arkasındaki ekibin yatırımlarını tehlikeye atacak hiçbir şey yapmayacağına inandıklarını belirtti. Bununla birlikte, bazı eleştirmenler, yatırımcıları MATIC pozisyonlarını tasfiye etmeye çağırdı. İlginç bir şekilde, Polygon’un kurucusu Sandeep Nailwal, bu iddilara MATIC’in fiyatına zarar vermeden önce hızlı bir şekilde cevap verdi.

Nailwal’a göre, Blockworks araştırmacısının belirttiği gibi söz konusu tokenlerin kilidi yakın zamanda açılmadı. Nailwal, tokenlerin bir yıl önce hakediş sözleşmesine göre açıldığını ve bunun planlandığını söyledi. Martin’in fonların nereye gönderildiğini çözme sorusuna yanıt olarak Nailwal, yaklaşık 1,4 milyar MATIC‘in Vakıf Hazinesi, Staking vb. dahil olmak üzere projenin farklı bölümlerine tahsis edildiğini söyledi. Yönetici, Polygon tarafından daha önce yapılan bir Telegram bağlantısını paylaştı ve yatırımcılara fon tahsisi hakkında büyük bir duyurunun bugün daha sonra yapılacağını söyledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar