X


Polkadot (DOT) Yükseliyor ve Bitcoin (BTC) Kritik Eşikte! Güncel Piyasa Görünümü!

Haftalık kapanışa saatler kala Bitcoin (BTC) kritik eşikte mücadelesine devam ediyor. Yatırımcıları Pazartesi günü neler bekliyor?
19:50
12 Eylül 2021

Haftalık kapanışa saatler kaldı ve Bitcoin (BTC) 46.000 dolar mücadelesine devam ediyor. Altcoinlerin bir kısmı hafta sonu ciddi yükselişler yaptı. Polkadot (DOT) bugün yatırımcısına %10’un üzerinde kazandırdı. Peki yeni haftada bizi neler bekliyor? Bitcoin (BTC) yeniden 50.000 doları görebilecek mi?

Bitcoin (BTC)

Gün içinde 46.000 doların üzerine çıkmayı başaran fiyat buradan ret yediği için kritik seviyeyi koruyamadı. Şu an 45.800 ile 46.100 dolar arasında git gel yapmaya devam ediyor. Cuma günü devam eden satışlar tüm hafta sonu etkisini gösterdi. Özellikle 7 Eylül tarihinde gerçekleşen akıl almaz satış yatırımcıları tedirgin etmeye devam ediyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Fiyat için 200 günlük hareketli ortalama olan 45.500 dolar şimdilik konumunu koruyor. Ancak haftalık kapanışın bu seviye altında olması yarın daha kırmızı bir piyasaya uyanmamıza sebep olabilir. Birçok analist fiyatın 38.000 dolara kadar sarkma ihtimalini göz ardı etmiyor. Böyle bir durum olması halinde Eylül ayında 50.000 doları tekrar göremeyebiliriz.

PlanB kendi modellemesine göre yıl sonu için altı haneli Bitcoin fiyatı hedefini koruyor. Binlerce takipçisinden fikir almak için anket yayınlayan analist onu takip edenlerin de ağırlıklı olarak aynı fikirde olduğunu teyit etti.

Polkadot (DOT)

Hafta sonu kazançlı çıkan altcoinlerin başında Polkadot (DOT) geliyor. Yaklaşık 28 dolardan 35 dolara kadar çıkan fiyat Bitcoin’den bağımsız olarak yükselmeye devam ediyor. DOT yatırımcıları bugün %13’ten fazla kazanç sağladı.

Kritik seviye 37 dolar ve bu noktanın alıcı şekilde kırılması 41 ve 52 dolara kadar devam edebilecek bir yükselişe kapı aralar. Mevcut fiyat son derece iyi ve hareketli ortalamaların tamamı yükselişin devam edebileceğini gösteriyor. RSI halen nötr seviyeye yakın fiyatın yönü hakkında fikir sahibi olabilmek için bunun da sıkı izlenmesi gerekiyor.

En önemli desteklerin başında 29-30 dolar bölgesi bulunuyor. Fiyatın bu seviyenin altında kapanışlar yapması yükseliş trendinin kısa süreli de olsa kırıldığını gösterir. Yükselişin devam etmesi için Polkadot (DOT) fiyatının 33,40 doların üzerinde kalması gerekmektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar