Piyasaya Güncel Bakış: Polygon (MATIC) ve Avalanche’da (AVAX) Son Durum!

Kripto para piyasası, Bitcoin'deki değer artışlarının da etkisiyle yeniden yükseliş yönlü bir ivme yakaladı.
10:39
28 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Son 24 saatte %10’a yakın bir değer artışı kaydeden lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 23.000 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, değer artışlarına hız kazandırdı. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer artışları ile birlikte 1.625 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, 1,1 trilyon dolara ulaştı. Öte yandan Coinglass verilerine göre ise kripto para piyasasında, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde yaklaşık 400 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Polygon (MATIC)

Kripto para piyasası, Bitcoin’in dün akşam saatlerinde yönünü yeniden yukarı çevirmesi ile birlikte yükselişe geçti. MATIC de hafta içerisinde 0,72 dolar seviyelerine gerilemesinin ardından piyasadaki yükseliş eğiliminin de etkisiyle son günlerde yükseliş yönlü bir ivme yakaladı. Son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde de ortalama %7’lik bir değer artışı kaydeden MATIC, 0,87 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Avalanche (AVAX)

Son 1 haftada volatilitesi oldukça yüksek fiyat hareketleri kaydeden AVAX, hafta içerisinde 20 dolar seviyelerinin altına gerileyerek düşüş yönlü bir ivme yakaladı. Ancak lider kripto para birimi Bitcoin’in yeniden 23.000 dolar seviyelerini aşması ile birlikte kripto para piyasası yeniden yükselişe geçti ve piyasadaki çoğu kripto para birimi değer artışlarına hız kazandırdı. AVAX da son 24 saatlik zaman dilim içerisinde ortalama %7’lik bir değer artışı kaydetti ve 22,7 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar