Piyasaya Güncel Bakış: Günün Öne Çıkan Kripto Para Birimleri!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), haftanın son gününe düşük oranlı değer artışları ile başladı ve 23.200 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.
14:00
26 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Son 10 günlük zaman dilimi içerisinde birden fazla kez 25.000 dolar direncini test eden lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), hafta içerisinde kaydettiği değer kayıpları ile birlikte 23.000 dolar fiyat seviyelerine gerilese de haftanın son gününe yeniden yükseliş ile başladı.

Bitcoin (BTC), Kritik Fiyat Seviyelerinde

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son 10 günlük zaman dilimi içerisinde birden fazla kez 25.000 dolar direncini test etmesine karşın hafta içerisinde kaydettiği değer kayıpları ile birlikte 23.000 dolar fiyat seviyelerine geriledi. Son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ise kaydettikleri son fiyat hareketlerinin ardından Bitcoin (BTC) 23.250 dolar fiyat seviyelerinden ve Ethereum (ETH) ise 1.600 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para piyasasının toplam piyasa değeri ise CoinMarketCap verilerine göre hafta içerisindeki düşüşün ardından 1,06 trilyon dolar seviyelerine geriledi. Öte yandan piyasadaki çoğu kripto para birimi, haftanın son gününe düşük volatilite ile başladı. Coinglass verilerine göre son 24 saatte ortalama 70 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Günün Öne Çıkan Kripto Para Birimleri

Kripto para piyasasındaki çoğu altcoin, haftanın son gününe düşük volatilitede başlasa da gün içerisinde piyasada pozitif ayrışan kripto varlıklar da oldu. Gün içerisinde %15’e yakın bir yükseliş kaydeden Stacks (STX), CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri en yüksek ilk 100 kripto para birimi arasında, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde en yüksek oranlı değer artışı kaydeden kripto para birimleri arasında birinci sırada yer aldı. Ayrıca Ankr (ANKR), dYdX (DYDX) ve Lido DAO (LDO) da haftanın son gününde piyasada pozitif ayrışan kripto para birimlerinden oldu.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar