Piyasaya Güncel Bakış: Chiliz (CHZ) ve Filecoin’de (FIL) Son Durum!

Kripto para piyasası, Bitcoin'deki değer kayıplarının da etkisiyle yeniden düşüş yönlü bir ivme yakaladı.
10:13
2 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Haftaya düşüş yönlü bir ivme ile başlayan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), günün erken saatlerinde 22.800 dolara kadar geriledi. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, Bitcoin’deki düşüşün de etkisiyle değer kayıplarına hız kazandırdı. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer kayıpları ile birlikte 1.585 dolardan işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, 1,09 trilyon dolara geriledi. Öte yandan Coinglass verilerine göre kripto para piyasasında, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde yaklaşık 200 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Chiliz (CHZ)

Piyasadaki çoğu kripto para birimi, Bitcoin’deki değer kayıplarının da etkisiyle düşüş yönlü fiyat hareketlerine hız kazandırsa da Chiliz (CHZ), piyasadaki düşüş eğilimine rağmen yükseliş yönlü bir ivme yakaladı. CHZ, son 24 saatte ortalama %15’lik bir değer artışı kaydederek 0,14 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kaydettiği bu yükseliş ile birlikte CHZ, CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri en yüksek ilk 100 kripto para birimi arasında, son 24 saatte en yüksek oranlı değer artışı kaydeden kripto varlık oldu.

Filecoin (FIL)

Son 1 haftalık zaman dilimi içerisinde güçlü bir yükseliş ivmesi yakalayan Filecoin (FIL), kripto para piyasasındaki düşüş eğiliminin de etkisiyle dün akşam saatlerinde yönünü yeniden aşağı çevirdi. FIL, son 24 saatte ortalama %20’lik bir değer kaybı kaydetti ve 8 dolar seviyelerine geriledi. Bu %20’lik düşüş ile birlikte FIL, CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri en yüksek ilk 100 kripto para birimi arasında, son 24 saatte en yüksek oranlı değer kaybeden kripto varlık oldu.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar