X

Piyasaya Güncel Bakış: Bitcoin’deki Konsolidasyon, Litecoin’daki Yükseliş İvmesi ve Altcoin’lerde Son Durum!

Bitcoin'in yeniden 43.000 dolar fiyat seviyelerine yükselmesi ile birlikte, kripto para piyasası yukarı yönlü bir ivme kazandı.
12:53
15 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin, son 24 saatlik zaman diliminde ortalama 1.000 dolarlık bir değer artışı kaydederken, Litecoin de yaklaşık %8’lik bir yükseliş hareketinin ardından 150 dolar fiyat seviyelerine yaklaştı.

Bitcoin, 43.000 Dolar Seviyelerinde İşlem Görüyor

Son birkaç günlük zaman dilimi, lider kripto para birimi adına olumlu sinyaller veriyordu. Bitcoin, 40.000 dolar fiyat seviyelerinin altına düşmesinden hemen sonra kademeli olarak kaydettiği değer artışlarının ardından 44.000 dolar fiyat seviyelerine yükseldi. Ancak 44.500 dolar fiyat seviyelerine ulaşılmasından sonra, durum tekrardan tersine döndü ve Bitcoin aşağı yönlü fiyat hareketleri kaydetmeye devam etti. Aşağı yönlü bir ivme kazanarak 42.000 dolar fiyat seviyelerine gerileyen Bitcoin, kaydettiği son fiyat hareketleri ile birlikte 43.000 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Piyasadaki Güncel Görünüm

Lider altcoin Ethereum, kaydettiği son fiyat hareketleri ile birlikte 3.300 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Binance Coin (BNB) ise son 24 saatlik zaman diliminde %2,2’lik yükseliş hareketinin ardından 500 dolar fiyat seviyelerine önemli ölçüde yaklaştı. Ripple (XRP), Polkadot (DOT), Avalanche (AVAX), Polygon (MATIC), Chainlink (LINK) ve Terra (LUNA) da düşük oranlı değer artışları kaydetti.

Piyasa değeri yüksek kripto varlıklar arasında kaydettiği yükseliş hareketleri ile en çok öne çıkan kripto para birimleri ise %8’lik değer artışı ile LTC ve %7’lik yükseliş hareketi ile de ATOM oldu. Solana ve Cardano da düşük oranlı değer kayıpları yaşadı.

Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri de son 24 saat içerisinde 40 milyar dolarlık bir artış kaydederek 2 trilyon doların üzerinde seyretmeye devam etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar