X

Piyasalardaki Yangın Durmuyor: BTC, ETH ve XRP Daha Düşecek Mi?

Bitcoin'in 10.000 dolar altına inmesi ile piyasa kana bulandı.
17:32
7 Eylül 2020

Kripto para piyasalarındaki düşüş 2 Eylül tarihinde kendini gösterdi ve haftanın bitimine kadar bu düşüş çok daha fazla şiddetlendi. Bitcoin’in kısa süre içerisinde 12.000 dolardan 10.000 dolara gerilemesi, Ethereum için 330 doları, XRP için ise 0,25 doların altını beraberinde getirdi. Aslında yaşanan düşüş sadece kripto para piyasasında değil, genel olarak bütün piyasalarda görüldü.

ABD Dolarının yükselmesi ile beraber ONS Altın ve ABD Borsaları da dahil neredeyse bütün piyasalarda şok etkisi görüldü. Bitcoin dün ve bugün hafif bir toparlanma sinyali verse de birkaç saat önce görülen sert düşüş piyasanın henüz o aşamaya gelmediğini kanıtladı. BTC/USD işlem çifti kısa süreliğine de olsa 9.800 dolara kadar düştü.

ETH, BTC ve XRP’de Deprem!

Bunun yanı sıra ETH/USD işlem çifti 330 dolar altına, en büyük dördüncü kripto para birimi XRP ise 0,23 dolara kadar düştü. Kripto para piyasasındaki bu düşüş toplam piyasa değerinin de 323 milyar dolara kadar gerilemesine yol açtı. Peki tam olarak düşüş nereye kadar sürecek ve BTC yeniden 6.000 dolara inecek mi?

Aslında kripto para piyasalarındaki düşüşün devam edip etmeyeceği tamamen ABD Dolarının gidişatına bağlı. ABD ekonomisi güçlenme sinyalleri verirse Bitcoin ve kripto paralar da dahil birçok varlık bunun karşısında düşüş yaşamaya devam edecektir. Eğer ABD ekonomisini olumsuz etkileyecek haberler ortaya çıkmaya başlarsa da Bitcoin daha önceki düşüşünü telafi edecek bir ralliye başlayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar