reklamı kapat

Piyasadaki Karışık Sinyaller BTC’yi ve Altcoin’leri Nasıl Etkileyecek?

Piyasada alınan karışık sinyaller hem BTC’yi hem altcoin’leri etkileyecek.
09:40
23 Ağustos 2020

Son birkaç gündür kripto para piyasasında karışık sinyaller alınıyor. Bazı büyük kripto paralar düşüş eğilimleri sergilerken piyasa hacim bakımından küçük olan bazı altcoin’ler gözle görülür artışlar sergiliyor. Ancak Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) oluşturduğu bir baskı ile tüm altcoin piyasasında bazı geri çekilmeler görüldü. Yine de analistlere göre BTC çok önemli bir destek seviyesinin üzerinde kalmayı başardığı için güçlü fiyat sinyalleri de alınıyor.

Hatta piyasanın popüler analistlerinden birine göre Bitcoin’in bu destek seviyesinin üzerinde kalması boğa koşusunun başlaması için yeterli.

Güçlü Destek Seviyesi

Bitcoin yazının yayın hazırlandığı sırada 11.600 dolardan işlem görüyor ve bu seviye 11.500 doların üzerinde konsolide olduğu bantta yer alıyor. Bitcoin her ne kadar konsolidasyon sırasında 11.400 doların altına inmiş olsa da boğaların baskısı ile fiyat kısa süre içinde kendisini 11.500 doların üzerine kendisini atmayı başardı.

Analistlere göre 11.000 dolarlık sınır Bitcoin için güçlü bir deste seviyesini oluşturuyor ve lider kripto para biriminin bu seviyenin üzerinde kalması artış sinyallerinin alınması için yeterli.

Bunlara ek olarak analistler, Bitcoin artışa geçmesi halinde 12.000 doların üzerinin kısa süre içinde görüleceğini de düşünüyor.

Altcoin’ler Ne Yapacak?

Piyasanın önemli analistlerinden Crypto Michael altcoin’ler ile ilgili yaptığı son açıklamalarda, Bitcoin’in 11.500 doların üzerinde kalmasının, altcoin’lerin de yükseliş fitilini ateşleyeceğini ifade ediyor. Analiste göre zaten iyi performans sergileyen altcoin’ler, Bitcoin sayesinde çok daha yoğun bir ralliye başlayabilir.

Ancak analistin paylaştığı grafiğe eğer Bitcoin destek seviyesinde tutunmayı başaramazsa 9.900 dolara kadar geri çekilebilir. Ancak analiste göre şu anda BTC’de düşüş ihtimalindense artış ihtimali daha olası görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.