Piyasada Güncel Görünüm: Bitcoin Konsolidasyonu, Ethereum’da Kritik Seviyeler ve Avalanche’taki Yükseliş!

17 Aralık Cuma günü aşağı yönlü bir ivme kazanan kripto para piyasası, haftasonuna düşük oranlı değer artışları kaydederek başladı.
10:24
18 Aralık 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Son aylarda kaydettiği aşağı yönlü fiyat hareketleri ile birlikte önemli destek seviyelerini kaybeden Bitcoin, yüksek oranlarda değer kayıpları yaşadı. Lider kripto para birimi, 12 Aralık Cuma günü yine aşağı yönlü bir ivme kazandı ve kripto para piyasasındaki çoğu altcoinin değer kayıpları kaydetmesine neden oldu.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin, kaydettiği 69.000 dolar ATH seviyesinden bu yana yaşadığı değer kayıplarının ardından 42.000 dolar fiyat seviyelerine kadar geriledi ve kısa vadede önemli ölçüde güç kaybetti. Son birkaç ayın en düşük seviyesi olan 42.000 dolar fiyat seviyelerini kaydetmesinin ardından Bitcoin, kısa bir süre içerisinde tekrardan 48.000 dolar fiyat seviyelerine yükseldi. Ancak Bitcoin, bu sefer 50.000 dolar direncine takıldı. ABD enflasyon verilerinin açıklanmasıyla yukarı yönlü bir ivme kazanmasına karşın Bitcoin, defalarca kez 50.000 dolar direnç seviyesinden reddedildi ve 46.000 dolar ile 50.000 dolar fiyat seviyeleri arasında akümüle oldu.

Lider kripto para birimi, 12 Aralık Cuma günü bir kez daha aşağı yönlü fiyat hareketleri kaydetmeye başlayarak tekrardan düşüşe geçti. Kaydettiği değer kayıplarının ardından 45.500 dolar fiyat seviyelerine kadar gerileyen Bitcoin, günün erken saatlerinde yaşadığı değer artışlarının ardından 46.400 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Ethereum (ETH)

Son dönemlerde yaşadığı değer kayıpları ile birlikte 4.000 dolar destek seviyesini kaybeden Ethereum, 17 Aralık Cuma günü volatilitesi yüksek fiyat hareketleri kaydetti. Ethereum, Bitcoin’deki değer kaybına paralel olarak aşağı yönlü bir ivme kazanarak 3.700 dolar fiyat seviyelerine kadar geriledi ve aylık grafikteki düşen trend yapısını sürdürdü.

Günün erken saatlerinde düşük oranlarda değer artışları kaydeden Ethereum, 3.800 dolar fiyat seviyelerine yükselse de 4.000 dolar fiyat seviyelerinin atlında işlem görmeye devam etti.

Avalanche’taki Yükseliş

Son aylarda yüksek bir fiyat performansı sergileyerek önemli değer artışları kaydeden AVAX, piyasadaki genel düşüş eğilimine karşın 17 Aralık Cuma günü yukarı yönlü fiyat hareketleri kaydeden nadir kripto para birimlerinden biri oldu. AVAX, CoinMarketCap verilerine göre, son 24 saatlik zaman diliminde ortalama %8’lik bir yükseliş kaydederek 110 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar