X


Piyasa Değeri Sıralamasında Bir Değişiklik Daha: Cardano’daki (ADA) Yükseliş İvmesi Devam Ediyor!

ADA, kaydettiği yükseliş hareketlerinin ardından piyasa değeri bakımından USDC'yi geride bıraktı ve kripto varlık ekosistemini 5. en büyük kripto para birimi oldu.
10:50
17 Ocak 2022
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin, yeni haftaya aşağı yönlü bir ivme ile başladı ve kaydettiği değer kayıplarının ardından 42.700 dolar fiyat seviyelerine geriledi. Ethereum’da da aşağı yönlü fiyat hareketleri kaydedilse de ETH, güncel durumda 3.200 dolar destek seviyesini korumayı başardı. Cardano (ADA) ise yüksek oranlı yükseliş hareketleri ile birlikte güçlü bir ivme kazandı.

Cardano Tabanlı İlk DEX: Sundae Swap

Son 1 haftalık zaman diliminde yüksek oranlarda değer artışı kaydederek 1,52 dolar fiyat seviyelerine yükselen ADA, piyasa değeri olarak USD Coin’i (USDC) geride bıraktı ve kripto varlık ekosisteminin 5. en büyük kripto para birimi oldu. Bir dizi olumlu haber akışı ve yükselen işlem hacimleri ile birlikte Cardano’nun ağ etkinliği önemli bir artış kaydetti. Ancak ağdaki en önemli gelişme ve ADA’daki yükseliş ivmesini tetikleyen ana unsur, Cardano tabanlı merkeziyetsiz kripto para borsası (DEX) olan “Sundae Swap’ın” bu hafta 20 Ocak Perşembe günü piyasaya sürülecek olmasıydı.

ADA, 5. Sıraya Yükseldi

Son dönemlerde kaydettiği değer kayıpları ile birlikte kısa vadede oldukça güç kaybeden ve 1,20 dolar güçlü destek seviyelerine kadar gerileyen ADA, yönünü tekrardan yukarı çevirdi. ADA, haftalık zaman diliminde kaydettiği değer artışlarını son 24 saatlik zaman diliminde de devam ettirerek 1,52 dolar fiyat seviyelerine yükseldi. Kısa zamanda kaydedilen bu yüksek oranlı değer artışı, ADA’nın piyasa değeri bakımından USD Coin’i (USDC) geride bırakarak 5. sıraya yerleşmesine neden oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar