reklamı kapat

PayPal İle İlgili Yapılan Açıklamalar Gerçeği Yansıtmıyor Mu?

Decred kurucu ortağı PayPal’ın kripto para haberlerinin gerçeği yansıtmadığını ifade ediyor. 
12:13
28 Haziran 2020

Geride bıraktığımız haftada PayPal’ın kullanıcılarına direk olarak kripto para alış ve satış hizmeti sunmayı planladığı yönünde haberler çıktı. Decred’in kurucu ortağı Jake Yocom-Piatt, bu söylentilere inanmıyor gibi görünüyor. Yocom-Piatt konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “PayPal’ın yakın zamanda gerçekten kripto para birimlerini kabul edip etmeyeceği hakkındaki söylentilerin  yalnızca söylenti olup olmadığını söylemek zor.” ifadelerini kullandı.

Pek Olası Görünmüyor

Ortaya çıkan son haberler PayPal’ın kripto para ve Blockchain ile ilgili iş pozisyonlarına çalışan aldığını ve yakın zamanda kripto para birimlerini listeleyeceğini iddia ediyor. Her ne kadar bu entegrasyon kripto para birimlerinin kullanımı açısından iyi bir şey olsa da Yocom-Piatt’a göre bu durum PayPal’ın sistemi ile uyumlu değil.

Konuyla ilgili yaptığı yorumlarda, “PayPal, kullanıcılarını platformlarında özellikle meşru bir şekilde edinilmiş fonlara erişimden yoksun bırakma konusunda hiç gerekçe göstermemekle ünlüdür.” ifadelerini kullandı ve şunları ekledi:

Fonları bu şekilde kısıtlanan kullanıcılar, kripto para birimlerinin önlemek için tasarlandıkları bir şeydir. Bu da entegrasyon gerçekten gerçekleşecekse  tuhaf bir kombinasyon haline getiriyor.

Kriptolar ve PayPal

Kriptonun öncü varlığı olan Bitcoin özünde, devlet kontrolünden uzakta bir değer aktarımı ve depolama yöntemi olarak hizmet ediyor. Dolayısıyla kullanıcılar hiçbir devlet kontrolü olmadan Bitcoin işlemi gerçekleştirebiliyor.

Bunun aksine, PayPal gibi ödeme hizmetleri kontrollü parametreler içinde devlet para birimlerini kullanıyor.Bu sebeple Yocom-Piatt, PayPal’ın kripto para listeleme ile ilgili haberlerin pek de gerçeği yansıtmadığını düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.