X


Özgür Demirtaş’tan Ethereum Açıklaması!

Özgür Demirtaş Ethereum yatırımına mı sahip?
17:07
2 Ağustos 2020

Türkiye’nin belki de en önemli ekonomi profesörlerinden birisi olan Özgür Demirtaş, daha önce de kripto para sektörüne olan ilgisini açık açık belli etmişti. Bundan önceki tarihlerde Bitcoin madenciliğine ilgi duyduğunu belirten, ara ara Bitcoin ve Ethereum gibi önde gelen kripto paraları yorumlayan Demirtaş’ın aslında Ethereum’a yatırım yaptığı veya bu yönde açıklamada bulunduğu ortaya çıktı.

Özgür Demirtaş Twitter üzerinden net bir şekilde böyle bir açıklamada bulunmasa da bir Twitter kullanıcısının açıklamasına göre kendisinin çok önceki yıllardan Ethereum alımına yönelik olumlu ifadelerde bulunduğu görülüyor.

Özgür Demirtaş’ın Ethereum Yatırımı Mı  Var?

Kemal Aydın isimli Twitter kullanıcısı Özgür Demirtaş’ın zamanında Ethereum alım tavsiyesinde bulunduğunu ve “unutacağın bir para varsa Ethereum al” dediğini ifade etti. Ethereum’un bugün 400 dolar seviyesine çıkması ile de Demirtaş’ın açıklamasının yaklaşık %346 değer kazandırdığı görülüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Demirtaş da bu açıklamaya yanıt vererek kendisini trading yani alım satım konusunda eleştiren kişilere bunun bir cevap olacağını vurguladı. Ethereum‘un yükselişinin ise sene sonunda gerçekleşmesi beklenen ETH 2.0 güncellemesi ile daha da hız kazanacağı tahmin ediliyor.

Özgür Demirtaş’ın önceki yıllarda kripto para sektörü ile ilgili yaptığı açıklamaların bir kısmına ise buradaki haberimizden ulaşabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar