X


Overstock’ta Bitcoin ile En Çok Satılan Ürünler

10:31
18 Mart 2015
Okuma Süresi: < 1 Dakika

ABD’li e-ticaret devi Overstock, 1 yıldan fazla bir süredir Bitcoin ile satış yapıyor. Kripto para kabulü konusunda büyük firmalar arasında öncülerden biri olan şirket, 2014 yılında Bitcoin kullanılarak yapılan satışlardan 2 milyon dolardan fazla gelir elde etti. Overstock’un yayınladığı son rapor ise Bitcoin kullanıcılarının satın alma davranışlarını ortaya koyuyor.

Overstock.com’un verilerine göre, site üzerinden bu zamana kadar Bitcoin ile en çok yatak çarşafı satın alınmış. En fazla satılan ilk 5 ürün ise şu şekilde sıralanıyor: yatak çarşafı, site üzerinden kar amacı gütmeyen kuruluşlara yapılan bağışlar, kulaklık, telefon kapakları ve halılar. En fazla ürün satılan diğer kategoriler ise; kablolar, aletler, yataklar, kahve masaları ve güneş gözlükleri şeklinde sıralanıyor.

Overstock CEO’su Patrick Byrne’ın belirtiğine göre, şu anda site üzerinde yer alan tüm kategorilerde kripto paralar kullanılarak günlük 15.000 dolar değerinde satış yapılıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar