reklamı kapat

Orchid CEO’su: Regülatörler Gram ve Libra’dan Korktu

Pantera Capital ortağı ve Orchid CEO'su, regülatörlerin Libra ve Gram'dan korktuğunu düşünüyor.
11:00
15 Mayıs 2020

Pantera Capital’in kurucu ortağı ve Orchid‘in (OXT) CEO’su olan Dr. Steven Waterhouse, ABD hükümetinin ilerleyen yıllarda özel kurum veya kuruluşlardan gelecek girişimlere izin vermeyeceğini ve şimdiden bile bunlardan korktuğunu düşünüyor.

Telegram’ın Telegram Open Network (TON) isimli blockchain ağı projesini ve Gram kripto para biriminin piyasaya çıkışını tamamen durdurduğunu açıklamasından önce bir röportaj veren Waterhouse, ABD hükümetinin şirketler tarafından piyasaya sürülen kripto paraları Dolar için ciddi bir tehdit olarak gördüğünü belirtti.

Libra Tehlikede

Waterhouse, farklı start-up firmalarının kendi stablecoin’lerini piyasaya sürme amacının ve bunların yüz milyonlarca kullanıcıya sahip olmasının aslında hükümetler bazında ciddi bir tehlike oluşturduğunun fark edildiğini ve ister Telegram isterse de Facebook olsun devletler tarafından bunların düşman olarak görüleceğini ifade etti.

Bunun hem merkez bankalarının piyasaya sürmek istediği dijital paraları hem de halihazırda kullanımda olan itibari paraları zora sokacak bir gelişme olduğunun altını çizen Waterhouse, Libra’nın sonunun da Telegram ile aynı olabileceğini düşünüyor. Libra ilk tanıtıldığı yıldan ve tarihten bu yana projede ciddi değişiklikler yaptı ve uzmanlar Facebook’un bu şekilde regülatörler ile anlaşmış olabileceğini düşünüyor.

Gerçekten de Gram için ABD’nin finansal regülatörü SEC tarafından atılan adımlar regülatörlerin Libra’ya veya buna benzer projelere rahat vermeyebileceğini gözler önüne serdi ve baskının daha da devam etmesi bekleniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.