X


Önemli Gelişmelere Rağmen Bu Coin’ler Düşüyor! Artış Ne Zaman Başlayacak?

Bazı coin’ler tüm önemli gelişmelere rağmen Bitcoin’i takip ediyor gibi görünüyor.
08:36
5 Aralık 2020

Son günlerde tüm kripto para piyasasında yaşanan düzeltme ile birlikte DeFi token’larında da düzeltmelerin yaşandığını görüyoruz. Merkezsiz finansın (DeFi) en iyileri arasında sayılan bazı token’lar son 24 saat içinde yüzde 10’un üzerinde düşüşler yaşadı.

Ethereum ve Bitcoin Etkisi

Bitcoin’in ve Ethereum’un kripto para piyasası üzerinde etkili olduğunu artık kripto para ekosistemini takip eden herkes biliyor. Bitcoin’in yaşadığı düzeltmeler geçtiğimiz günlerde tüm kripto para birimlerini etkisi altına aldı.

Ancak Bitcoin’de (BTC) son 24 saat içinde yüzde 1,93 ve Ethereum’da (ETH) yüzde 4,38 gibi fiyat düşüşleri yaşanırken DeFi token’larının çok daha büyük geri çekilmelere sahne oldukları görülüyor. Çünkü DeFi token’larının yükselişi de çok hızlı ve çok büyük olmuştu. Dolayısıyla aslında bu geri çekilme oranları çok da şaşırtıcı değil.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bunlara ek olarak aslında ETH 2.0’ın piyasaya sürülmüş olmasının öncelikle Ethereum ve ardından DeFi token’larının fiyatını desteklemesi ve yükseltmesi bekleniyordu. Ancak Bitcoin’in piyasa üzerindeki etkisi yükseliş beklentilerinin önüne geçmiş gibi görünüyor. Yine de BTC yeniden bir artışa geçtiğinde ETH 2.0 ve kilitlenen ETH miktarının 1.000.000’u geçmesinin önümüzdeki günlerde Ethereum ve DeFi token’larının fiyatlarını etkileyeceği düşünülüyor.

AAVE’deki Düşüş ve Olumlu Gelişmeler

Yazının yayına hazırlandığı sırada son 24 saat içinde %8’in üzerinde düzeltme yaşayan AAVE ile ilgili aslında geçtiğimiz günlerde olumlu gelişmeler olmuştu ama bu gelişmeler henüz fiyat üzerinde etkisini göstermemiş gibi görünüyor.

Aave dün protokolün ikinci versiyonunu yayınladığını duyurdu. Birçok isim bu gelişme ile birlikte önümüzdeki günlerde AAVE’de ciddi bir yükseliş olacağını ve hatta henüz yeni belirlenen rekor seviyenin de kırılabileceğini düşünüyor.

Yearn.finance’den Gelen Haberler

Yearn.finance (YFI) de son 24 saatte kayıp veren DeFi token’larından oldu. Ancak aynı AAVE’de olduğu gibi YFI’de de geçtiğimiz günlerde pozitif gelişmeler yaşandı ve bu gelişmelerin yakın zamanda fiyat üzerinde etkisinin görülmesi bekleniyor.

Önde gelen DeFi projesi, farklı önemli projelerle ortaklık kurabileceğini duyurdu. Yapılan açıklamalara göre yearn.finance ve SUSHI bir ortaklığa gidiyor. Birçok isim bu gelişme sayesinde DeFi alanında kullanılabilirliğin artacağını düşünüyor.

AAVE ve YFI’ye ek olarak Chainlink (LINK) yüzde 5,26, Compound (COMP) yüzde 7,13, Maker (MKR) yüzde 7,8 ve Ampleforth (AMPL) yüzde 20 değer kaybetti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
  • emre
    8 ay önce

    aave protocol 25-26 sıraları hakkeden bir coin değil. Ayrıca şuan tarihi zirvesinde ve son 1 ayda dolar fiyatında 4 katına yakın artış yaşadı(Daha öncesındeki artışlarından bahsetmiyorum bile 100 kat civarı bir artışı var).Neye göre artış yaşamadı diyorsunuz?Belirli bir kitleyi etkilemeyemi çalışıyorsunuz ?

    1