Office Hours, Bitcoin SV Geliştiricilerine Yardımcı Olacak

Geliştiricilere yönelik destek günden güne artıyor...
16:00
17 Ağustos 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Cointelegraph’ın haberine göre, Bitcoin SV Blockchain geliştiricisi ve Blockchain organizasyon hizmeti Open Directory’nin yaratıcısı “synfonaut”, Office Hours adında yeni bir danışmanlık hizmeti başlattığını duyurdu. Yapılan açıklamalara göre bu hizmet, deneyimli Bitcoin SV geliştiricileri ile, Bitcoin SV geliştirme konusunda yardıma ihtiyacı olan kişileri birbirine bağlayacak şekilde tasarlandı.

Office Hours

Synfonaut 15 Ağustos’ta Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamayla bu hizmetin piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Platformun web sitesinde yapılan açıklamalara göre, bir ürün ya da hizmetle ilgili yardım almak istediklerinde bir düzineden fazla geliştiriciye ulaşabilecek. Dolayısıyla bilgi sahibi olmak isteyen geliştiriciler, deneyimli geliştiricilerle sohbet etme fırsatı yakalayacak.

Öte yandan platform, daha derin bir danışmanlık isteyen geliştiriciler için aynı düzeyde geliştiricilerden oluşan ayrı bir bölüm de sunacak. Yapılan açıklamalara göre, devamlı yardıma ihtiyacı olan geliştiriciler için ya da bir geliştiriciyi bir proje geliştirmek için işe almak amacıyla ücretli olacak.

Daha Fazla Geliştirici Desteği

Mayıs ayında New York merkezli Blockchain şirketi ConsenSys, potansiyel Ethereum Blockchain geliştiricileri için bir destek seti yayımlamıştı. Konuyla ilgili detayları bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

Bunun yanında Ağustos ayında da her yıl düzenlenen geliştirici konferansı sırasında Blockchain geliştirme şirketi Truffle, tam donanımlı bir ekibin Blockchain protokolleri Corda, Hyperledger Fabric ve Tezos’u destekleyeceğini açıkladı.

Tüm bunların yanında Kripto para yönetim firması Electric Capital mart ayında yayınladığı bir raporla, hangi kripto paranın daha fazla geliştiriciye sahip olduğunu ortaya çıkarmıştı. Electric Capital’in açıklamalarına göre, Ethereum diğer kripto paraları geliştirici konusunda geride bırakıyor. Verilere göre Ethereum’u, Eos (EOS), Tron (TRX) ve Cardano (ADA) izliyor. Ayrıca lider konumdaki Bitcoin’in düzenli olarak aylık 50 geliştiricisi bulunduğu da rapordaki verilerde yer alıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar