“Nu” Varyantı Kripto Para Piyasalarını Olumsuz Etkiliyor!

Düşüş devam edecek mi? Piyasa uzmanlarının Bitcoin yorumları!
19:45
26 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Pandeminin getirdiği olumsuzluklar sadece sağlıkla sınırlı değil. Kapanmaların yeniden gelme ihtimali yatırımcıları tedirgin ediyor. Risk içeren varlıklardan kaçış da tam olarak bu sebepten başladı. Pandemi etkisiyle düşüşe geçen piyasalar normale dönüş sinyalleriyle yönünü hızla yukarı çevirmişti. Kripto para piyasaları da bu yönde hareket etti. Ancak şimdi işler tersine dönüyor.

Bitcoin (BTC) Neden Düşüyor?

Almanya acil kapanma planları üzerinde tartışmaya başladı, İngiltere ise günlük 50.000’in üzerinde vaka rapor ediyor. Tüm bunlar yetmezmiş gibi yeni bir varyant çıktı. Bitcoin bu belirsizlik ve korkunun gölgesinde 6.000 dolar aşağıya indi. Yazı hazırlandığı sırada 54.000 dolar bölgesinde tutunmaya devam ediyor.

Bazı tarafların aşı programları için sorun teşkil edebileceğini iddia ettiği “Nu” olarak adlandırılan yeni bir COVID-19 varyantının yaygınlaşması sayesinde hem kripto hem de geleneksel varlıklar bugün sarsıldı. Mevcut aşının varyant üzerindeki gücü henüz tespit edilmedi, üstelik bu varyantın birçok gelişmiş yönü bulunuyor.

Mart 2020 yılında yaşanan duruma benzer şekilde piyasalar Covid’in etkisine girmiş durumda, hisseler ve kripto paralar düşüyor. CNBC, daha şimdiden Bitcoin‘in “ayı piyasası bölgesine girdiğini” iddia eden haberler çıkmaya başladı.

Bitcoin (BTC) Yükselecek Mi?

Rekt Capital, bugün yaşanan düşüşün kısa ve orta vadeli etkileri için temkinli görünüyor. Günlük kapanışın gelmesiyle birlikte BTC yön tayinine başlayacak. Michaël van de Poppe, ise yaşanan bu düşüşün büyük bir alım fırsatı olduğunu savunuyor.

Poppe şunu söyledi:

“Büyük düzeltmeler = büyük satın almalar”.

Dört saatlik grafikte RSI bugün aşırı satış bölgesinin diplerine kadar indi. Ancak yazı hazırlandığı sırada toparlanma devam ediyor. Boğaların, fiyatı 53.000 desteğine yaklaştırmaması iyi bir gelişme olarak kabul edilebilir. Binance borsasında günün en düşük seviyesi 53.500 olarak ölçüldü. Kripto para piyasaları halen 2,4 trilyon doların üzerinde ve Ethereum 4.000 dolarlık destek bölgesini koruyor. Panikle birlikte artan satış baskısı Bitcoin’in günlük işlem hacmini 42,8 milyar dolara kadar çıkardı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
 • Ulaş Eral
  1 sene önce

  Ne alaka? Bu ne perhiz bu ne lahana? Şimdi bu haberi yapanada yazanada sormak ve küfretmek hak aslında!.. Kardeş varyant ile Kripto para arasında nasıl bir bağ kurdunuz? Nasıl becerdiniz? Yani Allah bu insanlara akıl fikir versin inşallah…

  16
  • Fatih Uçar
   Fatih Çetin
   1 sene önce

   Ulaş Bey, kripto para piyasaları 2 trilyon dolar piyasa değerini çoktan aştı. Ana akım olmanın böyle pürüzleri vardır, eğer borsalar düşüyorsa ve yatırımcılar riskten kaçınıyorsa bu durumda kripto paralar da düşer. Biraz araştırırsanız mantığını siz de kavrayabilirsiniz…

   17