X


NFT Piyasası Çığ Gibi Büyüyor! OpenSea’nın Günlük İşlem Hacmi Bu Seviyeye Ulaştı

OpenSea günlük hacimde 180 milyon dolara ulaştı.
15:15
3 Eylül 2021
NFT Piyasası Çığ Gibi Büyüyor! OpenSea'nın Günlük İşlem Hacmi Bu Seviyeye Ulaştı

Değiştirilemez Token (NFT) piyasasına olan ilgi çığ gibi büyüyor. CryptoKitties gibi NFT projeleri, NFT alım satım platformu OpenSea’nın hacmindeki artışla karşı karşıya kaldıktan sonra hacim ve piyasa değerinde inanılmaz bir artış yaşandı.

OpenSea Günlük Hacimde 180 Milyon Dolara Ulaştı

Oyuncuların sanal kedileri satın almasına, toplamasına, üretmesine ve satmasına olanak tanıyan, Kanadalı stüdyo Dapper Labs tarafından geliştirilen NFT koleksiyonu CryptoKitties, Ethereum üzerinde bir blok zinciri oyunundaki işlem hacmi son 24 saatte 7 milyon dolara ulaştı. Ayrıca her CryptoKitty‘nin ortalama fiyatı 6.6 ETH’ye kadar yükseldi. CryptoPunks, Art Blocks ve Bored Ape Yacht Club gibi NFT projeleri, piyasadaki hacim ve satış sayısı açısından hala birinci sırada yer alıyor.

Yükselen işlem hacimleri ve piyasa değeri büyük olasılıkla, Bitcoin 50.000 dolar seviyesine yeniden geri dönmesine ve bununla birlikte lider altcoin Ethereum‘daki %22 büyüme ile karşılaştığında son derece olumlu hale gelen bir kripto para piyasasındaki genel duyguya bağlıdır.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ancak bir süre önce NFT alım satım platformu OpenSea, aşırı doygunluk nedeniyle neredeyse %50’lik bir hacim düşüşüyle ​​karşı karşıya kaldı. Öyle ki OpenSea’nın işlem hacmi 300 milyon doları aştıktan sonra 160 milyon dolara kadar geriledi.

NFT piyasasının, Paris Hilton ve jimnastik süperstarı Simone Biles gibi çeşitli Hollywood ünlüleri tarafından da desteklenmesi bu piyasaya olan ilginin artmasına katkı sağladı.

OpenSea İnanılmaz Bir Büyüme Kaydetti

Genel olarak, pazardaki toplam hacmin %98’ini elinde bulunduran NFT alım satım platformu OpenSea, yalnızca geçtiğimiz ay içerisinde kullanıcı bazında %234 ve işlem sayısında %210’a varan bir büyüme kaydetti.

Yüksek işlem hacimleri nedeniyle, Ethereum ağının kullanıcıları büyük ölçüde artan ücretlerle karşı karşıya kaldı. Öyle ki, trader’lar ve yatırımcılar sadece bir işlem için neredeyse 200 dolar ödemek zorunda kaldılar. Ağ tıkanıklığı, çeşitli NFT projelerinin başlatılmasından kaynaklandı. Yüksek ücretlerin yanı sıra, ücret ve ağ yüküne göre ETH’nin yanma oranı da arttı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar