X

New York Belediye Başkanı Açıkladı! NYCCoin Geliyor

Miami'nin ardından New York'da kendi coin'ini çıkartıyor. NYCCoin geliyor.
10:35
9 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

New York City belediye başkanı Eric Adams, New York’u yeni bir kripto merkezi haline getirmek için hızlı ve cesur önlemler alıyor. Görünüşe göre NYC’nin yeni belediye başkanı bunun için elinden geleni yapıyor ve şehir tabanlı özel bir token NYCCoin çıkartmayı planlıyor.

Miami’nin Ardından New York da Kendi Coin’ini Çıkartıyor

Geçen hafta, New York belediye başkanı seçilen Eric Adams, Miami Belediye Başkanı Francis Suarez ile sağlıklı bir rekabete girdi. Adams, Miami’nin kriptoya yaklaşımını ve MiamiCoin‘i başlatma çabalarını övdü.

Benzer çizgiler üzerinde çalışan NYC belediye başkanı, yerel kripto para birimi NYCCoin‘i piyasaya sürmeyi planlıyor. Stacks protokolü üzerinde çalışan CityCoins, tokeni geliştirmeye karar verdi. CityCoins, yerel kriptosunu başlatmak için daha önce de Miami şehri ile birlikte çalışmıştı.

Başarılı lansman, şehrin Miami City için 10 milyon dolar gelir elde etmesine de yardımcı oldu. Bloomberg’e konuşan CityCoins topluluk lideri Patrick Stanley konu ile ilgili şunları söyledi:

“Bir sonraki şehrin hangi şehir olması gerektiğine oy verdik”. Belediye Başkanı Adams geçen hafta konuştuktan sonra, “topluluk New York’u harekete geçirmeye karar verdi.”

NYCCoin için madencilik 10 Kasım Çarşamba günü başlayacak. Stanley şunları söyledi: “Şehir, her 10 dakikada bir, Nyccoin’in var olduğu gerçeği için para kazanıyor. Cüzdan Yığınlarla dolacak ve Yığınları veya Yığınların ürettiği verimi harcayabilecekler”. Seçilmiş Belediye Başkanı Eric Adams da bu son hamleyi ve Web 3.0’a girişlerini memnuniyetle karşıladı.

NYC Belediye Başkanı Bitcoin’de (BTC) İlk Üç Maaş Çekini Kabul Edecek

New York belediye başkanı Eric Adams, geçtiğimiz hafta kripto yanlısı hamleleriyle kripto dünyasını kasıp kavurdu. Adams, maaş çeklerini Bitcoin (BTC) olarak kabul etmeye istekli olduğunu gösteren politikacılar listesine katıldı. Bitcoin ile maaş kabul etmenin öncüsü olan Miami belediye başkanı Francis Suarez, maaş çekini %100 Bitcoin olarak kabul ettiğini ilan etti.

Ancak Eric Adams daha da ileri giderek, sonraki üç maaş çekini Bitcoin ile kabul edeceğini açıkladı. Ayrıca, şehri bu gelişen sektörde iş fırsatları yaratan bir kripto merkezi haline getirme sözü verdi. Adams, Bloomberg ile yaptığı röportajda şunları söyledi:

“Bir yıl içinde sana söz veriyorum, farklı bir şehir göreceksin. Buraya işletmeleri getireceğiz. Yaşam biliminin merkezi, siber güvenliğin merkezi, sürücüsüz arabaların ve insansız hava araçlarının merkezi, Bitcoin’lerin merkezi, tüm teknolojinin merkezi olacağız.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar