Milyonluk Aboneli Uzmandan Çarpıcı Bitcoin ve Altcoin Yorumu: Kesinlikle Beklenmemeli

YouTube kanalı Coin Bureau'nun sunucusu Guy Turner, Bitcoin (BTC) ve altcoin'ler için 2023'ün ciddi yükselişlerden ziyade hafif toparlanmaların görüldüğü ve ağırlıklı olarak bir konsolidasyon yılı olmasını beklediğini söyledi.
15:30
7 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para odaklı videoları ile popülerlik kazanan YouTube kanalı Coin Bureau’nun sunucusu Guy Turner, Bitcoin (BTC) ve altcoin’ler için 2023’ün ciddi yükselişlerden ziyade hafif toparlanmaların görüldüğü ve ağırlıklı olarak bir konsolidasyon yılı olmasını beklediğini söyledi.

“Toparlanma En Erken Temmuz-Eylül’de Başlar”

Coin Bureau’dan Guy Turner, kripto para analisti ve trader’ı Benjamin Cowen ile yaptığı yeni bir röportajda, kripto paraların ayı piyasasından en erken Temmuz-Eylül çeyreğinin sonlarında ya da Ekim-Aralık çeyreğinin başında çıkarak toparlanmaya başlayabileceğini ifade etti:

Yeşil filizlenmeler görmeye başlayacağımızı, yıl sonuna doğru toparlanmanın ilk işaretlerini görmeye başlayacağımızı umuyorum. Belki 3’ncü çeyreğin sonu, 4’ncü çeyreğin başı gibi. Ancak bunun için en erken zaman bu olacaktır.

Bununla birlikte Guy, kripto paraların fiyatlarının bu yıl ilk olarak, muhtemelen Nisan ayından önce, piyasanın toparlanmasından önce yeni dip seviyelere gerilemesinin muhtemel olduğunu öne sürerek “En iyi tahminim muhtemelen ilk çeyrekte yeni düşük seviyeler göreceğimiz yönünde. Sanırım bunu dört gözle bekliyoruz ve ardından muhtemelen fiyat hareketleri açısından, yılın geri kalanında oldukça uzun bir süre yatay fiyat hareketleri göreceğimizi hayal ediyorum.” dedi.

“2023, Yavaş Bir Konsolidasyonla Geçecek”

Coin Bureau sunucusuna göre, 2023 yavaş bir konsolidasyonla geçecek ve ‘olağanüstü ilginç bir yıl’ olması pek ihtimal dahilinde değil. Turner, “Fiyat hareketi açısından, bu tür terimlerle olağanüstü ilginç bir yıl göreceğimizi sanmıyorum. Bence bu yıl, özellikle de düşük seviyeler görüldükten sonra, yavaş bir konsolidasyon, dolar maliyeti ortalaması (DCA) ve bunun gibi şeylerle dolu bir yıl olacak. Kesinlikle dikkatli olunması gereken bir yıl.” ifadelerini kullandı.

Bu yazının hazırlandığı sırada en büyük kripto para Bitcoin, son 24 saatte kaydettiği yüzde 0,76 yükselişle 16 bin 925 dolardan işlem görürken, fiyat bakımından altcoin‘lerin yol göstericisi olarak gösterilen en büyük altcoin Ethereum (ETH) ise son 24 saatte yüzde 1,29 yükselişle bin 264 dolardan el değiştiriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar