X

Milyonlarca Ethereum (ETH) Gönderildi: Balinalar Satışa Mı Başladı?

Ethereum fiyatının yükselişi sürecek mi?
23:15
21 Kasım 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) fiyatı kesinlikle son 1 haftada inanılmaz bir yol kat etti. Kısa süre önce 400 dolar seviyesinden işlem gören ETH, dün 500 dolar direncini kırdıktan sonra bugün ise 520 doların üstüne kadar yükseldi. Ancak balinaların yüklü ETH içeren işlemleri kesinlikle paniğe sebep oluyor.

Ethereum Fiyatı 540 Doları Gördü

Ethereum fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 540 dolardan işlem görüyor ve gün içerisinde 550 dolar seviyesine kadar yükseldi. ETH fiyatında görülen bu artış birçok analiste göre 800 dolar seviyesine kadar çıkabilir. Ancak balinaların yüklü ETH satışları, toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimini bu hedeften saptırabilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bu yazının kaleme alındığı andan yaklaşık 18 saat önce başlayan yüklü Ethereum transferlerinin onlarcasından sonra toplamda 1 milyon ETH yani yaklaşık 540 milyon dolarlık fon gönderildiği ortaya çıktı. Yarım milyar dolarlık fon gönderimi, kesinlikle kripto para yatırımcılarını ve özellikle ETH fanatiklerini tedirgin edebilir.

Yüklü ETH Transferleri Başladı

Ancak yapılan yüklü ETH transferlerinden sonra bile fiyat yükselmeye devam etti ve 520 dolar direnç noktasını kırarak 540 dolara kadar yükseldi. Bu da balinaların ya satış niyetine sahip olmadıklarını ya da henüz bunu gerçekleştirmek istemediklerini gösteriyor. Aslında bugün Ethereum yatırımcıları için çok daha önemli bir başka olay yaşandı.

1 Aralık tarihine adım adım yaklaşıldığı şu günlerde Ethereum 2.0 için gerekli ETH miktarı hala toplanamadı. Buna rağmen bugün bir balinanın 30.000 ETH ile staking sürecine çok yüklü bir katkıda bulunduğu görülüyor. Balinanın kim olduğu bilinmese de önümüzdeki günlerde de buna benzer yüklü yatırımların yapılması ETH fiyatına daha fazla katkı sağlayabilir.

ETH 2.0 Ne Durumda?

Ethereum 2.0’ye geçileceğinin garanti altına alınması fiyat için büyük bir tetikleyici olsa da hala Ethereum 2.0’nin ilk aşamasına geçiş tarihi hakkında belirsizlik söz konusu. 1 Aralık tarihinden önce gereken fonların hepsinin toplanması ve an itibarıyla %62’lik açığın kapatılması, fiyat için çok daha yüksek seviyelere çıkılmasına destek olabilir.

Tabii ki bunun tam tersinin olması ve Ethereum fiyatının sert bir şekilde çakılması da söz konusu. Kripto para piyasasında bu sebeple her duruma karşı hazırlıklı olmak gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar