X


Milyon Dolarlık BTC.com Resmi Olarak Açıldı

11:18
14 Mayıs 2015
Okuma Süresi: 2 Dakika

Milyon dolarlık domain adına sahip olan BTC.com, Bitcoin ve dijital para portalı olarak piyasaya sürüldü ve resmi olarak açıldı. Site; son dakika kripto para haberleri, Bitcoin ağ istatistiği, rehber ve çeşitli bilgi kaynakları gibi verilerin yayında, entegre edilmiş bir tartışma platformuna sahip. Kripto para sisteminde yer alan bir çok kişinin ilgisini çeken ve büyük ilgi gören platforma bu adresten ulaşabilirsiniz: talk.btc.com

BTC.com arayüzünde dikkat çeken bazı noktalar var. Örneğin, sitede herhangi bir haber veya yazı yayınlandığında gerçek zamanlı olarak makalenin hemen yayında Bitcoin fiyatı beliriyor, ve yeni makaleler eklendikçe Bitcoin değerindeki değişimi anında görebiliyorsunuz. Bu özellik önemli haberler ve güncel gelişmelerin Bitcoin fiyatına yaptığı etkiyi görmek için önemli olabilir. Ayrıca, ilerleyen dönemlerde haber – fiyat endeksi açısından bir arşiv niteliğinde olacaktır.

 

BTC.com, bilgi kaynağı görevinin yanı sıra, altdomain alanlarıyla da girişimciler için yeni bir pazar oluşturuyor. Site; buy.btc.com, shop.btc.com, card.btc.com, exchange.btc.com, mining.btc.com, pool.btc.com ve wallet.btc.com gibi sektörde genellikle çok fazla rağbet gören alt alanlarını, kiralama yöntemiyle girişimcilere sunuyor. Girişimciler bu alan adlarını kiralayarak; exchange, cüzdan, alışveriş veya madencilik gibi projelerini bilinen bir domain adıyla hayata geçirebilir. Kiralanabilen bu alt alanlarla birlikte projelerin (bilinen bir domain adıyla) duyurulmasının, bilinirlik ve yaygınlaşma açısından tercih edilebilecek bir yöntem olacağı düşünülüyor.

BTC.com’un Bitcoin ve kripto para dünyasına yapacağı etkiyi şimdiden merak ediyoruz, konuyla ilgili gelişmeler oldukça paylaşmaya devam edceğiz. Siteyi ziyaret etmek için: Btc.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER