X

Milyarder Yatırımcı: “Kriptolar Çevresel Sorunlara Çözüm Getirebilir”

Chris Sacca, kriptoların çevresel sorunlara çözümler getirebileceğini inanıyor.
23:50
17 Mayıs 2021

Milyarder yatırımcı Chris Sacca, kriptoların çevre sorunlarına yaratıcı çözümler getirebileceğini aktardı. Lowercase Capital’in kurucusu, Bitcoin ve Ethereum dahil olmak üzere birçok kripto para yatırımı olduğunu açıkladı.

Chris Sacca’nın Çevresel Sorunlar Hakkında Görüşleri

Milyarder isim Chris Sacca, son dönemde konuşulan Bitcoin’in çevre dostu olmadığı iddialarını yanıtladı: “İklim etkisi beni alt üst ediyor. Ancak bu, birçok temiz enerji yeniliği için piyasanın itici gücüdür.”

Sacca’nın bu cümleleri bir diğer milyarder isim Mark Cuban’ın tweet’nin ardından geldi. Her iki başarılı isim de kripto para meraklıları olmalarının yanı sıra Shark Tank programında yer alıyor. Sacca, 2014 yılının mart ayından 800 dolar maliyetten Bitcoin satın aldığını belirtti. BTC’ye oldukça erken bir tarihte yatırım yapan ünlü isim, uzun zamandır Bitcoin destekçisi. Sacca, geçtiğimiz dönemlerde Bitcoin’in çevresel felakete yol açabileceğini öne sürmüştü: “Kriptoya şiddetle inanıyorum ancak fosil yakıt kullanımında ve özellikle kömürde büyük bir artışa yol açmaz.”

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ancak bu söylemlerini geride bırakan milyarder isim daha yenilikçi ve doğru bir fikirle sahnelere döndü. Sacca, artık kriptoların çevre sorunlara yönelik çözümler sunabileceğine inanıyor.

Bitcoin’in Çevresel İtibarı

Tesla CEO’su Elon Musk, şirketin Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul etmeyeceğini açıkladı. Bunun yanı sıra Bitcoin madenciliği yapmak için kömür kullanımına ilişkin bazı açıklamalarda bulundu. Musk bir tweet’inde, “Bitcoin madenciliği ve işlemleri, fosil yakıtların ve özellikle kömürün kullanımının artışına neden oluyor. Bu konuda endişe duyuyoruz.” ifadelerine yer vermişti.

Yenilenebilir Kaynaklar

Bitcoin madencilik şirketleri iş stratejilerinde çevre bilincine öncelik vermeye başladı. Örneğin Digihost, verimli ve çevre dostu bir şekilde Bitcoin madenciliği yapmaya odaklandığını açıkladı. Şirketi Bitcoin madencilik operasyonlarından tüketilen enerjinin %90’ının sıfır karbon emisyon kaynaklarından geldiğini açıkladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar